Ministerstwo Infrastruktury o planie CPK: to nie nasze opracowanie

Region

Ministerstwo Infrastruktury odcina się od planu Centralnego Portu Komunikacyjnego, jaki zaprezentowano w środę (13 czerwca) na spotkaniu w Baranowie stowarzyszenia Zanim Lotnisko Powstanie.

O przedstawionym planie pisaliśmy tu. Miał on powstać na podstawie informacji jaki wypłynęły z otoczenia pełnomocnika ds budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tak przynajmniej twierdzili niektórzy z uczestników spotkania. Do tych informacji oficjalnie odniosło się Ministerstwo Infrastruktury, które przekazało nam wyjaśnienia w tej sprawie.

Resort stanowczo zaprzecza, aby wyrysowany plan był sporządzony na podstawie wewnętrznych informacji. – Trwają prace doradcy technicznego, których celem jest wyznaczenie dwóch wariantów lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego na potrzeby uzyskania decyzji środowiskowej. Oba warianty będą się zawierały w maksymalnym obszarze inwestycji, który będzie załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów, zgodnie z Ustawą z 10 maja 2018 r. o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Obszar ten został przedstawiony mieszkańcom na spotkaniu otwartym z mieszkańcami Baranowa w z udziałem ministra Mikołaja Wilda, które odbyło się 23 maja – zaznacza Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Jak dodaje, przedstawiona na wczorajszym spotkaniu analiza z potencjalnym obszarem inwestycji jest opracowaniem własnym organizatorów spotkania. – Nie wykorzystano w niej dokumentów wewnętrznych będących w posiadaniu ministerstwa infrastruktury, ani doradcy technicznego – wyjaśnia Huptyś. – Wyniki prac analitycznych i planistycznych, zlecanych przez Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, są na bieżąco publikowane i przedstawiane mieszkańcom z terenów objętych inwestycją – mówi rzecznik Ministerstwa.

Do tematu będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.