Milion złotych kary za grudniowy chaos

Region

Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity zapłacą prawie milion złotych kary za bałagan przy wprowadzaniu nowego rozkładu w grudniu ubiegłego roku.

Niedziałające kasy, niezrozumiałe komunikaty, brak rozkładów i ogromny tłok – tak wyglądały główne dworce kolejowe jeszcze w połowie grudnia. Wtedy PKP Intercity i Przewozy Regionalne wprowadziły nowe rozkłady, które zamiast zapowiadanego ładu wprowadziły ogromny chaos.

Urząd Transportu Kolejowego po przeprowadzonych w grudniu kontrolach, że dwaj przewoźnicy najwięksi polscy przewoźnicy kolejowi nie udzielali wystarczających informacji na temat kursowania pociągów. Tym samym złamali prawa pasażerów zagwarantowane unijnym rozporządzeniem.

UTK na Przewozy Regionalne nałożyło karę w wysokości 453 tys. zł. a PKP Intercity zapłaci prawie 550 tys. zł kary. Nie są to jednak najwyższe możliwe do nałożenia kary. UTK może nałożyć na przewoźnika karę sięgającą 2 proc. jego przychodów z ubiegłego roku. Niestety obie spółki zeszły rok zakończyły ze stratą. Wpływ na zmniejszenie kary miała również wyraźna poprawa w postępowaniu kolejowych przewoźników, która kontrolerzy UTK zaobserwowali w trakcje kolejnych kontroli.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.