Milion dla Brwinowa na modernizację targowiska

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie pozyskał prawie 1 mln zł. dotacji na modernizację targowiska miejskiego. Gotowa jest już nowa koncepcja zagospodarowania tego miejsca, prace mogą ruszyć w przyszłym roku.

O staraniach władz gminy, aby zdobyć dodatkowe pieniądze na remont targowiska, informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Teraz wiadomo już, że zakończyły się one sukcesem. – Gmina Brwinów otrzyma dofinansowanie w wysokości 999.862,00 zł.
z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na zadanie pn. „Przebudowa targowiska „Mój Rynek” w Brwinowie (etap I+II)” – poinformował na Facebooku burmistrz Arkadiusz Kosiński.

W tym roku gmina planuje wykonanie dokumentacji projektowej, a prace budowlane mogą ruszyć w latach 2019-2020. – Chcemy, żeby pawilony były funkcjonalne, a handel odbywał się w odpowiednich warunkach. Obecnie kupcy nie mają węzła sanitarnego. To musi się zmienić – mówił nam w listopadzie Arkadiusz Kosiński.

Co jeszcze przewiduje koncepcja nowego targowiska? Znalazły się tam zadaszone pawilony, kwietniki, stanowiska do handlu wprost z samochodów, miejsca postojowe, wspomniana już toaleta, ujęcia wody, ogrodzenie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.