Milanowskie szkoły bliżej rynku pracy

Milanówek

Milanówek będzie realizował projekt „Bliżej rynku pracy – Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF”. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 43,4 tys. zł.

W procesie kształcenia uczeń zdobywa kompetencje, które stanowią jego atut na rynku pracy. Niezwykle cenne jest właściwe wsparcie ze strony nauczycieli i doradców, którzy pomogą młodemu człowiekowi określić kierunki dalszego rozwoju. W Zespole Szkół Gminnych nr 1 i Zespole Szkół Gminnych nr 3 w Milanówku będzie realizowany projekt „Bliżej rynku pracy – Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF”. Wedle założeń ma być cennym wsparciem dla uczniów i nauczycieli. – Projekt obejmie działania pozwalające na uzyskanie i podnoszenie kwalifikacji doradców zawodowych, utworzenie Szkolnego Punktu Informacji i Kariery, udział nauczycieli oraz uczniów w kursach, szkolenie rad pedagogicznych w zakresie korelacji kształcenia ogólnego i doradztwa edukacyjno – zawodowego i stworzenie aplikacji mobilnej – czytamy w uzasadnieniu grudniowej uchwały Rady Miasta.

Milanówek w partnerstwie z dziewięcioma gminami i Uniwersytetem Warszawskim ubiegał się o pozyskanie dofinansowania z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i miasto-ogród otrzyma 43,4 tys. zł na realizację wspomnianego projektu.

Milanowski magistrat ma czas, aby odpowiednio przygotować się do wykonania zadania. Realizacja projektu rozpocznie się 1 marca przyszłego roku i potrwa do 31 grudnia 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.