Milanowskie przedszkole czeka termomodernizacja

Milanówek

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że Milanówek otrzymał ponad pół miliona złotych dofinansowania na termomodernizację przedszkola znajdującego się przy ul. Warszawskiej 18A. Teraz urząd ogłosił przetarg i poszukuje wykonawcy tego zadania.

Miasto-ogród otrzymało od Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych blisko 530 tys. zł dotacji, by zrealizować inwestycję. Rozpoczęły się poszukiwania firmy, która podejmie się zadania. Taka termomodernizacja to przede wszystkim zwiększenie efektywności energetycznej budynku oraz redukcja zanieczyszczeń do atmosfery. Warto też podkreślić tutaj względy wizualne. 

Co znalazło się w harmonogramie prac? Opis robót w dokumentacji przetargowej rozpoczyna się od dachu. Przewidziano remont instalacji odgromowej, kominów, wymiany wywiewek kanalizacyjnych z blachy stalowej ocynkowanej, docieplenie wraz z remontem dachu części niższej budynku. Wymienione zostanie tez pokrycie dachu w części wyższej obiektu, wykonanie docieplenia. Po rozbiórce pokrycia dachowego wykonawca będzie musiał sprawdzić stan drewnianych krokwi i w razie potrzeby wymienić lub je wzmocnić. 

Widoczne dla oka z pewnością będą prace elewacyjne, które związane będą z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, podokienników, demontaż krat okiennych, wymiana kratek wentylacyjnych, rynien, rur spustowych czy wzmocnienie nadproży. Oczywiście nie zapomniano o nowym dociepleniu ścian zewnętrznych i cokołu.

Remont będą musiały przejść także schody wejściowe, zejście do piwnicy i balkon. Krótko mówiąc będzie to kompleksowa termomodernizacja całego budynku. 

Maksymalny termin wykonania zamówienia określono 30 sierpnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.