Milanowski magistrat zweryfikował projekty do budżetu partycypacyjnego

Milanówek

Dziewięć projektów trafiło do budżetu obywatelskiego Milanówka na przyszły rok. Teraz mieszkańcy będą musieli wybrać te najlepsze, głosowanie potrwa do 21 grudnia.

Na realizację zadań budżetu obywatelskiego na rok 2018 magistrat przeznaczył 300 tys. zł. Należy zaznaczyć, że na jeden projekt maksymalnie może zostać wykorzystane 150 tys. zł. A projekty właśnie przeszły weryfikacje merytoryczną.

 

Głosować można: online (kliknij tutaj), wypełniając ankietę lub oddając głos w jednym z punktów na terenie Milanówka:

Urząd Miasta Milanówka, Budynek A, ul. Kościuszki 45, czynne w godz. pracy Urzędu

Urząd Miasta Milanówka, Budynek C, ul. Spacerowa 4, czynne w godz. pracy Urzędu

Straż Miejska, ul. Warszawska 32, czynne całą dobę

 

Głosować może każdy mieszkaniec Milanówka, który ukończył 16 lat. Głos można oddać tylko raz na jeden projekt, oddanie kolejnego głosu przez tę samą osobę powoduje unieważnienie wszystkich jej głosów.

Sprawdzamy jakie pomysły mają mieszkańcy Milanówka.
 

Pierwszy projekt dotyczy zakupu umundurowania i sprzętu ratowniczego oraz modernizację ogrodzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku. Mowa o zakupie pilarki do drzew, wymianę firki i bramy, w celu zabezpieczenia sprzętu i usprawnienia wyjazdu do działań. Koszt określono na 150 tys. zł.

 

Kolejną propozycją jest zwiększenie dostępności czasowej ścianki wspinaczkowej w szkole podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej. Ścianka wraz z instruktorem miałaby być dostępna trzy dni w tygodniu oraz sobotę w godzinach popołudniowych. Koszt to 20 tys. zł.

 

Projekt nr 3 zakłada budowę systemu monitoringu zapylenia powietrza w mieście – ok. 25 tys. zł.

 

Zgłoszono też pomysł wybudowania informacyjnej ściany LED w centrum Milanówka. Miałaby ona informować o aktualnych informacjach, wydarzeniach kulturalnych, oświatowych, sportowych, ostrzeżeniach o nadchodzących zagrożeniach pogodowych i sytuacjach kryzysowych dotyczących mieszkańców. Koszty szacowane są na ok. 150 tys. zł.

 

Ciekawym pomysłem jest stworzenie ciemni fotograficznej, w której możliwe byłoby wywołanie filmów oraz robienie odbitek. Gdzie znalazłaby swoje miejsce? W Milanowskim Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 18. Koszt? ok. 22 tys. zł.

 

Przechodzimy do projektu szóstego, czyli projektu stworzenia ogólnodostępnego pomieszczenia muzycznej salki prób. Dzięki niej możliwe byłoby robienie prób okolicznych muzyków z możliwością nagrywania muzyki i dźwięków. Sala miałaby znaleźć się w MCK. Koszty ograniczyłyby się do 45 tys. zł.

 

Kolejny pomysł ma nieco przekorną nazwę „Budka Nietelefoniczna”. O co chodzi? Projekt zakłada postawienie jej w przestrzeni publicznej, w której znajdujący się aparat telefoniczny informowałby np. aktualnych wydarzeniach kulturalnych, szlakach turystycznych czy historiach lokalnych. Według szacunków koszty montażu wyniosłyby 18 tys. zł.

 

Jedna z droższych propozycji to modernizacja placu zabaw przy boisku Orlik, poprzez doposażenie go w nowe zestawy zabawowe dla dzieci, ułożenie bezpiecznej nawierzchni i ogrodzenie placu w celu poprawy jego bezpieczeństwa. Cena? 150 tys. zł.

 

Ostatnim zdecydowanie najmniej kosztownym pomysłem (10 tys. zł) jest grawerowanie adresatek dla psów i ich bezpłatne rozdawanie właścicielom czworonogów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.