Milanowska „studniówka” za nami

Milanówek

Za nami 100 dni od zaprzysiężenia nowych władz Milanówka. Co udało się zrobić w ciągu tych pierwszych 100 dni?

– Mija dokładnie 100 dni odkąd jestem nowym burmistrzem miasta Milanówka – mówi Burmistrz Piotr Remiszewski – Sto dni to zarazem krótko, ale wystarczająco długo, by pewne rzeczy dostrzec, pewne zdiagnozować i je poprawić. Mając stabilny fundament jeżeli chodzi o relacje władz samorządowych z mieszkańcami, można sukcesywnie i systematycznie wprowadzać reformy, które były przedstawiane w moim programie wyborczym – dodaje.

Pierwsze 100 dni dla Milanówka to zmiany głównie w zasadach funkcjonowania Rady Miasta i samego urzędu. W samym urzędzie oprócz wprowadzenia nowego regulaminu zaszły również zmiany kadrowe. Urząd wzbogacił się o nowych specjalistów, których zadaniem jest poprawa jakości pracy milanowskiego magistratu.

„Studniówka” przyniosła również pierwsze sukcesy. Milanówek otrzymał dotację w wysokości 1,6 mln zł z programu „Maluch+”, dzięki zewnętrznym środkom w mieście ogrodzie powstanie żłobek.

Nie zabrakło również działań na rzecz mieszkańców. Dla najbardziej potrzebujących mieszkańców przekazano trzy mieszkania komunalne, przywrócono również formułę wieczerzy wigilijnej oraz zorganizowano bal dobroczynny.

To jednak nie wszystko. – Prowadzone były liczne rozmowy z PKP w sprawie remontu peronu i dworca. Przejęto od powiatu ul. Warszawską i zabezpieczono tymczasowe przejście dla pieszych przy zejściu z peronu. Trwają przygotowania do remontu kładki nad torami. Wykonano odwodnienie ul. Wysokiej i utwardzono między innymi częściowo ul. Wiatraczną. Trwają prace na newralgicznym i wiecznie zalewanym odcinku ul. Brwinowskiej. Podjęte zostały też rozmowy w celu utworzenia partnerstwa publiczno-prywatnego dla budowy i modernizacji dróg gminnych – wylicza milanowski magistrat. – Podejmowane działania dają szansę na znaczne oszczędności w budżecie. Warto tu zwrócić uwagę na przejęcie przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej obowiązków związanych z utrzymaniem dróg i zieleni. Już w tym roku przyniesie to wymierne oszczędności. Wiele oszczędności przyniosła też reorganizacja urzędu miasta. Jest to istotne szczególnie w kontekście wielkiego zadłużenia, które wynosiło na koniec 2018 roku prawie 24 mln zł, co obaliło główny mit poprzedniej kadencji o rzekomym oddłużeniu Milanówka – podkreśla urząd.

A Wy jak oceniacie pierwsze 100 dni działalności burmistrza Piotra Remiszewskiego i jego ekipy?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.