Milanówek: Targowisko zyska nową jakość

Region

Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja targowiska miejskiego w Milanówku. Docelowo wszystkie stragany mają być drewniane.

Z targowiska leżącego u zbiegu ul. Krzywej i Piłsudskiego w najbliższych latach znikną szpecące budy. Właścicielem terenu jest miasto, stąd dwoje kupców wystąpiło do władz z prośbą o pozwolenie na odnowienie swoich stanowisk. Targowisko leży w strefie ochrony konserwatorskiej. Wobec tego miasto wystąpiło do konserwatora o warunki zabudowy targowiska.

– Na wniosek burmistrza wydaliśmy decyzję zabudowy całego targowiska. Ma ono mieć drewniane stałe konstrukcje – powiedziała nam Monika Dziekan, rzecznik prasowy Konserwatora Zabytków.

Modernizacja targowiska rozpocznie się od ściany wschodniej, gdzie teraz kupcy występują o pozwolenia na przebudowę stanowisk. Miasto chce pomóc odmienić wizerunek tego miejsca.

– Przewidujemy środki na przeprowadzenie modernizacji tego targowiska. Mamy propozycje współpracy z kupcami – poinformował nas Jerzy Wysocki, burmistrz Milanówka.

Pierwsze zmiany mają być widoczne jeszcze w tym roku.

– Myślę, że w przeciągu półtora miesiąca kupcy powinni uzyskać naszą decyzję. Potem pozostanie kwestia pozwolenia na budowę. Myślę, że to kwestia dwóch, trzech miesięcy, żeby te prace były zrobione – zdradził Tomasz Krysiak, kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w milanowskim urzędzie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.