Milanówek zainwestuje w tory rowerowe

Milanówek

Po starych hopkach i skate parku na Turczynku pozostanie tylko wspomnienie. Na ich miejscu powstaną nowe tory rowerowe – do dirt jumpu i pumptrack. Gmina rozpoczęła poszukiwania wykonawcy dla tego zadania.

– Dotychczasowe tory przy ul. Turczynek nie nadawały się już do użytkowania, tylko zagrażały bezpieczeństwu użytkowników. Stare hopki i skatepark zostały rozebrane, teren jest wyczyszczony i czeka na wykonawcę. Przetarg jest już ogłoszony. Planujemy wybudować pumptrack i tor do dirt jumpu – powiedziała nam Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

 

Tor do dirt jumpu o długości 80 m i szerokości wynoszącej 28 m będzie składał się ze zjazdu drewnianego, hopek, bandy zawracającej. Będzie przeznaczony głównie dla profesjonalistów, ale powstaną również małe hopki dla amatorów, w tym stolik oraz miski.

 

Natomiast pumptrack będzie posiadał 100 m długości i zostanie wybudowany z nawierzchni asfaltowej. Tor tworzy zamkniętą pętlę z alternatywną odnogą przejazdu. Kształt pumptracka został dostosowany do istniejących warunków terenowych oraz istniejącej zieleni wysokiej.

 

Na ten cel gminie udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 105 tys. zł, ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego. Natomiast cała inwestycja powinna oscylować w granicach 300 tys. zł.

 

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.