Milanówek przyjazny maluchom

Milanówek

Urząd miasta w Milanówku we współpracy z Milanowskim Klubem Mam chce zwiększyć liczbę przewijaków w mieście i dostosować miejsca publiczne do potrzeb maluchów i ich rodziców.

O tym, że posiadanie dziecka zmienia perspektywę, wiadomo nie od dziś. Zmienia się także sposób patrzenia na infrastrukturę miejską. „Niewidoczne” wcześniej wysokie krawężniki, brak miejsc w których można przebrać czy nakarmić dziecko zaczynają być dużą przeszkodą.

Milanówek ma być chlubnym wyjątkiem. – Chcemy dostosować miasto do potrzeb rodziców z dziećmi, aby Milanówek stał się przyjazny rodzinie. Najtrudniej jest z tymi maluchami, które są uzależnione od ciepła, butelki, pieluchy. We wszystkich budynkach użytecznosci publicznej, które są w mojej jurysdykcji pojawiły się lub za sekundę pojawią się przewijaki. Te pomieszczenia oznaczone są specjalną nalepką – wyjaśnia Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. – Do wszystkich właścicieli sklepów, kawiarni, restauracji wystosowałam także list z prośbą o przyłączenie się do tej akcji po to, aby rodzice mieli więcej możliwości korzystania z tego, co dzieje się w Milanówku – dodaje.

Przwijaki pojawiły się już w następujących lokalizacjach: Urząd Miasta budynek A i B, ul. Kościuszki 45; Urząd Miasta budynek C, ul. Spacerowa 4; Zaplecze sanitarne na Targowisku Miejskim, ul. Piłsudskiego; Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Spacerowa 4; Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Fiderkiewicza 41 Przedszkole nr 1, ul. Fiderkiewicza 43.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.