Milanówek przejmuje Warszawską, Piłsudskiego i Podwiejską

Milanówek

Urząd miasta w Milanówku przejął na własność drogę powiatową 1522W, czyli część ulic Piłsudskiego, Warszawskiej i Podwiejskiej. To ważny krok, który ułatwi realizację kilku miejskich inwestycji.

Wcześniej zarządcą drogi był powiat grodziski. Wszelkie inwestycje w pasie drogowym musiały być więc uzgadniane. Teraz władze Milanówka będą miały większą swobodę. Ale nie tylko o samą drogę chodzi. Przejęcie części Piłsudskiego, Warszawskiej i Podwiejskiej ułatwi miastu realizację kilku innych planów. – Procedujemy kwestię projektu park&ride z dofinansowaniem unijnym, jesteśmy też po słowie z właścicielem części terenu wzdłuż ul. Warszawskiej w stronę wschodnią od stacji PKP, aby móc rozbudować system parkingowy. W samym centrum między torami a pocztą chcemy zrobić milanowskie bulwary, czyli ekwiwalent rynku, którego nie mamy jako miasto. Byłaby to piękna strefa centralna z architekturą zieloną, fontannami. Mogłoby to być serce miasta. Z racji, że już jesteśmy właścicielami Warszawskiej, możemy to zrobić niemal natychmiast – mówi nam Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

– W sytuacji, gdy właścicielem ul. Warszawskiej był powiat, było to niemożliwe. Droga powiatowa wpisuje się w system komunikacji, to bardzo skomplikowane procedury, aby doprowadzić choćby do zamknięcia części drogi. Problematyczna była nawet sytuacja, aby uzyskać zgodę, by przy tym prowizorycznym wejściu na peron PKP zrobić system świateł ostrzegawczych. Jeśli byśmy chcieli zdobyć wszystkie pozwolenia, procedury mogły się zakończyć dopiero wtedy, kiedy stacja będzie już funkcjonować normalnie. Przejęcie tej drogi przyspiesza nam możliwość ruchu, także pod względem bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje włodarz miasta-ogrodu.

Powstanie w Milanówku bulwarów uzależnione jest jednak od jeszcze jednej rzeczy. To budowa kolektora deszczowego, którą prowadzić będzie PKP PLK. – Chcielibyśmy jak najszybciej zająć się realizacją tego pomysłu. Wszystko jednak zależy od tego jak szybko powstanie kolektor wzdłuż ul. Warszawskiej aż do Rokitnicy. Mam nadzieję, że do wakacji gotowy będzie odcinek do ul. Piłsudskiego – zaznacza burmistrz Remiszewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Milanówek przejmuje Warszawską, Piłsudskiego i Podwiejską”

  1. Leo pisze:

    Bardzo dobry ruch ze strony Miasta.Nareszcie może będzie ładniej na tych głównych ulicach Milanówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły