Milanówek oferuje „energiczne” dofinansowanie

Milanówek

Zakup i instalacja paneli fotowoltaicznych bądź kolektorów słonecznych to spory koszt. Milanowski magistrat sonduje zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii wśród mieszkańców. Ci, którzy zdecydują się na ich zastosowanie mogą liczyć na dofinansowanie.

Technologia energii słonecznej rozwija się błyskawicznie. Popularność odnawialnych źródeł energii stale rośnie i trafia „pod strzechy”. Problem w tym, że zakup i montaż paneli fotowoltaicznych czy też kolektorów słonecznych to wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Poniesione koszty dają nadzieję na oszczędności w przyszłości. Coraz więcej samorządów wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców. Na taki krok zdecydował się również Milanówek. 18 października o godz. 18.00 w sali konferencyjnej urzędu miasta przy ul. Spacerowej 4 odbędzie się spotkanie dotyczące możliwości dofinansowania zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z ofertą oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. 

Warto zaznaczyć, że wpływ na wysokość dotacji będzie miała ilość osób zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Osoby, które chcą zainstalować urządzenia w swoich domach powinni wypełnić ankietę i dostarczyć ją do urzędu miasta do 10 listopada. Formularz dostępny jest tu.

Milanowski magistrat planuje również kolejne spotkanie w sprawie odnawialnych źródeł energii. Prawdopodobnie odbędzie się na początku listopada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.