Milanówek inwestuje w odwodnienie

Milanówek

Przy okazji opadów deszczu wśród mieszkańców Milanówka pojawia się niepokój. Obawiają się, że drogi ponownie zostaną zalane. Magistrat postanowił walczyć z tym problemem i planuje budowę odwodnienia w kolejnych ulicach.

Ogromne kałuże, które potrafią utrzymywać się przez kilka dni – tak wygląda obraz Milanówka po opadach deszczu. Pojawiają się utrudnienia w ruchu drogowym.  Miasto stara się rozwiązać problem. Czasami konieczne jest zastosowanie ekstremalnych środków. W lutym urząd był zmuszony ogłosić przetarg na wywóz wody po opadach atmosferycznych. Konieczne było wypompowanie kałuż, zbiorników wodnych oraz wyczyszczenie wpustów ulicznych i studni chłonnych.

Milanowski magistrat ma świadomość, że kluczem do rozwiązania problemu jest budowa efektywnych systemów odwodnieniowych. Urząd sukcesywnie realizuje zadania z tego zakresu. – Nawet opady o średniej intensywności powodują istotne utrudnienia w poruszaniu się po wielu drogach w naszym mieście. Z tego powodu znaczącą pozycję w planach inwestycyjnych zajmują zadania związane z budową nowych i efektywnych systemów odwodnieniowych. Po budowie kanału deszczowego w ul. Lazurowej, będącym końcowym fragmentem systemu mającego za zadanie odwodnienie ul. Ludnej, oraz realizacji inwestycji w ul. Wylot, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Wiejską, przyszedł czas na kolejne tego typu działania – informuje Urząd Miasta w Milanówku.

Magistrat podpisał umowę na zabezpieczenie kolejnych ulic. Tym razem odwodnienie zostanie wybudowane w ul. Dembowskiej oraz ul. Ludnej. W ramach zadania przeprowadzone zostaną także prace na targowisku miejskim. 

Koszt zadania to ponad 1 mln zł. Zakończenie inwestycji zaplanowano na grudzień.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.