Milanówek czeka na mural

Milanówek

Wyzwanie dla artystów i studentów kierunków plastycznych. Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego ogłosiło konkurs na mural, który będzie zdobił ścianę jednego z budynków przy ul. Piłsudskiego.

W wielu miastach pojawiają się murale. Często przedstawiają elementy lokalnej kultury, sztuki, architektury bądź przyrody. Wiele osób często myli je z graffiti, jednak różnica jest zasadnicza. Mural to dzieło dekoracyjne wykonywane na ścianach. Nie brakuje ich również w naszym regionie. Murale można zobaczyć m.in. w Grodzisku Mazowieckim czy Piastowie.

Niebawem ściana jednego z budynków w Milanówku zostanie ozdobiona w ten właśnie sposób. Jednak najpierw konieczne jest przygotowanie projektu. Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego ogłosiło konkurs na mural, który ma być inspirowany jedwabnictwem milanowskim. Projekt powinien uwzględniać historię, założycieli oraz zachowywać stylistykę i kolorystykę związaną z tematem. Dodatkowo musi być przygotowany w technice grafiki komputerowej.

Swoich sił w konkursie mogą spróbować artyści plastycy, absolwenci i studenci szkół plastycznych. Wypełniony formularz z projektem należy przesłać na adres: Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego, ul.Orzeszkowej 5 05-822 Milanówek. Ostateczny termin mija 15 września.

Aby projekt mógł zostać zrealizowany, musi uzyskać akceptację władz Milanówka. Zgodnie z planem mural powinien zostać wykonany do 1 grudnia br. 

Zwycięzca może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 800 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.