Milanówek bierze się za oświetlenie

Milanówek

Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów, który zapewnia bezpieczeństwo na drodze. Jednak nie na wszystkich ulicach znajdują się lampy. W tym roku Milanówek planuje rozbudować system oświetlenia na kilku ulicach.

Brak oświetlenia na drodze znacznie ogranicza widoczność. Kierowcom trudniej dostrzec przechodnia, a ten z kolei ma problemy, aby właściwie ocenić odległość pojazdu. Jeszcze w tym roku milanowski magistrat ograniczy te problemy na kilku ulicach. Jakich? W planach jest budowa oświetlenia na ul. Żukowskiej, ulicy bocznej od ul. Kraszewskiego, ul. Kameralnej oraz ul. Dalekiej. W tych lokalizacjach konieczne jest wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie budowa oświetlenia. Zgodnie z założeniami najwięcej lamp pojawi się na Żukowskiej (6).

Lampy pojawią się także na ulicach: Leszczynowej, Zielnej, Poleskiej, Gospodarskiej (róg Przyszłości) oraz Ślepej. Z tym, że tu sprawa jest o tyle prostsza, że istnieje możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury. Zatem wykonawca będzie musiał zamontować oprawy oświetlenia wraz z wykonaniem zasilenia.

Mieszkańcy wspomnianych ulic muszą poczekać jeszcze kilka miesięcy na oświetlenie. Milanowski magistrat rozpoczął procedurę przetargową. Na oferty czeka do 22 marca. Po tym terminie zostanie wyłoniony wykonawca, który zgodnie z przedstawioną dokumentacją przetargową powinien wykonać zadanie do 14 października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.