Mikołajki tuż, tuż! [Dodatek Święta]

Dodatek

Święta coraz bliżej, a pierwszym ich zwiastunem są Mikołajki!

Boże Narodzenie to ulubione święta Polaków. Kojarzą nam się z ciepłem, beztroską, rodzinną atmosferą i oczywiście prezentami. Ze sprawieniem najbliższym radości z podarunków nie musimy czekać do 24 grudnia, bo już za kilka dni Mikołajki.

Zwyczaj dawania prezentów 6 grudnia ma swoje korzenie w średniowiecznej legendzie o życiu świętego Mikołaja, który bezinteresownie wyświadczył pomoc sąsiadowi, który popadł w biedę i nie był w stanie wydac za mąż swoich trzech córek. Pieniądze na posag w tajemnicy przekazywał mu właśnie Mikołaj, choć ów sąsiad wcześniej pogardzał świętym.

Współczesne zwyczaje mikołajkowe przede wszystkim wiążą się z prezentami dla dzieci, podkładaniem drobiazgów pod poduszkę, czy umieszczaniem ich w świątecznej skarpecie. Ale podarunki ofiarowują sobie także dorośli. W końcu każdy z nas ma w sobie przynajmniej maleńką cząstkę dziecka.

Jakie zatem prezenty wybrać? Mikołajkowe podarunki nie muszą być tak drogie i okazałe, jak te świąteczne. Bardziej liczy się sam gest i symbol. Tradycyjnie najpopularniejszym prezentem dla maluchów są słodycze. Idąc jednak z duchem czasu i chcąc kształtować dobre nawyki, możemy zamiast nich wybrać ciekawą książeczkę, zabawkę z ulubionej przez dziecko kolekcji, edukacyjne zestawy klocków, akcesoria do rysowania i malowania. Z bogatą ofertą dla najmłodszych przychodzą obecnie wszystkie większe sklepy.

A co podarować dorosłym? Tu właściwie jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia. I znów nie musi to być drogi prezent, ale ważne aby był od serca i z myślą o tej konkretnej osobie, której chcemy go dać. Mogą być to więc i ciepłe rękawiczki, paczka ulubionej herbaty, drobiazgi związane z pasją czy hobby. A może to być również „kupon” na wieczór tylko we dwoje, kolację na mieście, czy „dziś za mnie pozmywasz”.

Życzymy udanych Mikołajek! Sprawdźcie też nasz Dodatek Święta.

Partnerami Dodatku są:

Cukiernia Sowa

E.Leclerc Warszawa – Jerozolimskie

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.