Mieszkanie Plus zrealizują w Pruszkowie

Pruszków

Dla wielu mieszkańców Pruszkowa może to być niemałe zaskoczenie. To tutaj w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstanie kilka budynków wielorodzinnych.

Osprawie poinformował deweloper Polnord, który ma zająć się realizacją tego przedsięwzięcia. Dowiadujemy się, że w Pruszkowie przy ul. Waryńskiego wybudowane zostaną cztery wielorodzinne bloki. Mają one powstać w całości w technologi prefabrykowanej, czyli będą budowane z tzw. wielkiej płyty. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 19 tys. m kw., w efekcie ma powstać ok. 400 lokali mieszkalnych. Termin zakończenia inwestycji określono na koniec maja 2019 r.

Co do powiedzenia w tej sprawie ma Grupa Polnord? – Cieszy nas fakt, że Grupa Polnord poszerza spektrum swojej działalności poprzez włączenie się do programu Mieszkanie Plus. To nowy rozdział w historii naszej Grupy Kapitałowej i jednocześnie satysfakcja, że jako pierwsi realizujemy ten projekt w województwie mazowieckim – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord SA.

Mieszkanie Plus to jedna ze składowych Narodowego Programu Mieszkaniowego, który został przyjęty przez rząd we wrześniu 2016 r. Według założeń mają powstać mieszkania na wynajem z możliwością wykupu po ok. 30 latach. Ile wyniesie średni czynsz za wynajem? Nie uwzględniając kosztów eksploatacji i mediów to stawki rzędu 10-20 zł za m kw. W możliwości najmu z docelowym wykupieniem mieszkania te kwoty będą nieco wyższe, bo ok. 12-24 zł za m kw. Do udziału w programie Mieszkanie Plus preferowane mają być rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach, ale to wcale nie oznacza, że inni obywatele nie będą mogli ubiegać się o wynajem.

O zdanie na temat wybudowania tego typu mieszkań w Pruszkowie zapytaliśmy władze miasta. – Wiemy, że zostało wydane pozwolenie na budowę pierwszych ok. 80 lokali. W przyszłym roku te mieszkania mają być oddane do użytku. Obecnie nie znamy zasad na jakich te lokale będą rozdzielane i nie wiemy czy jako miasto będziemy w tym partycypowali czy nie oraz jaka będzie dokładna wysokość czynszu. Urywają się telefony do urzędu, dzwonią do nas osoby zainteresowane tymi mieszkaniami, wobec tego kierujemy zapytanie do twórców tego programu żeby nas poinformowali o szczegółach – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Ja jestem zwolennikiem budowy mieszkań, niezależnie od tego kto to realizuje. Tych mieszkań brakuje. Takie inwestycje napędzają gospodarkę, bo oprócz lokum trzeba kupić meble, wyposażenie itd. Bardzo dobrze, że nasze Państwo realizuje taki program i tworzy alternatywę dla mieszkań komunalnych. Uważam, że to bardzo pozytywne zjawisko – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.