Mieszkanie Plus. Wielkie plany, czy wielki niewypał?

Pruszków

Zdjęli banery, zabrali sprzęt i zostawili pusty plac – firma KB Dom, która w Pruszkowie miała wybudować bloki w programie Mieszkanie Plus zeszła z placu budowy.

Budowa rozpoczęła się po cichu, bez większych fanfar i równie po cichu się zakończyła. Chodzi o rządowy program Mieszkanie Plus, w ramach którego w Pruszkowie miało powstać 329 mieszkań. 

Za zaprojektowanie i wybudowanie osiedla, które miało składać się z czterech siedmiokondygnacyjnych budynków odpowiedzialna jest firma KB Dom, która wykonuje prace na zlecenie inwestora – firmy Europlan. Zgodnie z harmonogramem osiedle miało być gotowe w 2019 r. Tymczasem na terenie budowy udało się wykopać jedynie wielką dziurę w ziemi. To jednak nie wszystko, bo nie o opóźnienia w pracach tu chodzi. Z ogrodzenia zniknęły banery, tablica informacyjna została zdjęta, a z terenu inwestycji wyjechał ciężki sprzęt – wykonawca zszedł z placu budowy. 

Okazuje się, że firma KB Dom zrezygnowała z kontynuowania prac. Jak podaje portal muratorplus.pl: – Odstąpienie od Umowy nastąpiło na skutek okoliczności leżących wyłącznie po stronie Europlanu polegających na opóźnieniach w płatności na rzecz KB Dom – czytamy w raporcie tej firmy, która wchodzi w skład notowanej na giełdzie Korporacji Budowlanej Dom, a ta – Grupy Polnord. 

Próbowaliśmy skontaktować się z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, które z ramienia Rządu nadzoruje program Mieszkanie Plus. Chcieliśmy dowiedzieć się czy inwestycja będzie kontynuowana, a jeśli nie to jaki los czeka nieruchomość przy Waryńskiego. Na odpowiedzi z ministerstwa czekamy od prawie dwóch tygodni. Gdy tylko je otrzymamy wrócimy do tematu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.