Mieszkańcy Pruszkowa oddają krew

Region

Przed Pałacem Ślubów na pl. Jana Pawła II stoi właśnie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  Każdy z mieszkańców Pruszkowa może od rana, od godziny 9.00 do 13.00 oddawać w nim krew.

Życiodajny płyn trafi do warszawskiego banku krwi RCKiK. To swoisty magazyn daru życia, skąd krew trafia do wszystkich szpitali na Mazowszu.

Wakacje to wyjątkowo trudny czas dla RCKiK, bowiem zapasy krwi drastycznie maleją. Na wypoczynek wyjeżdża wielu honorowych dawców i niestety właśnie w okresie letnim wzrasta też zapotrzebowanie na krew. – W wakacje potrzeba znacznie więcej krwi dla ratowania życia ofiar wypadków drogowych. Stacja Krwiodawstwa wykorzystuje każdą okazję, by zwiększyć niedobory organizując akcje oddawania także w terenie. Dlatego gościmy dziś w Pruszkowie – mówi Marzena Przybysz, kierownik działu promocji RCKiK w Warszawie.

Dawcą może być każda osoba w wieku 18 – 65 lat. Jednorazowo oddaje się prawie pół litra płynu. Jeśli ktoś dziś nie zdąży lub nie wiedział o ambulansowej akcji oddawania krwi w Pruszkowie może to jeszcze zrobić. Harmonogram akcji RCKiK znajduje się na stronie: www.rckik-warszawa.com.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.