Mieszkańcy nie mieli gazu przez wandala

Region

W jednym z bloków na osiedlu Staszica w Pruszkowie przez całą niedzielę nie było gazu. Spowodował to wandal, który zniszczył skrzynkę i zakręcił kurki.

„Ktoś zakręcił główny zawór na budynek” – przeczytali mieszkańcy bloku przy ul. Zgody 4 w komunikacie, który zawisł na ścianach klatek schodowych w niedzielę. Co ciekawe, w komunikacie było napisane również, że przerwa w dostawie gazu nastąpi „w dniu 14.08.10”, czyli w sobotę.

Jak się okazało powodem zamieszania był wandal, który zniszczył plastikową skrzynkę. – Wyłamana została górna warstwa tej skrzynki – precyzuje Waldemar Kaczmarek, kierownik administracji os. Staszica część A.

Wandal nie tylko zdewastował skrzynkę, ale również zakręcił kurek z gazem. W sobotę wieczorem o braku gazu mieszkańcy powiadomili konserwatora głównego, który pracuje dla administracji, oraz Mazowiecką Spółkę Gazownictwa.

– Zgłoszenie odebraliśmy w sobotę, ok. godz. 20.00. Tam ktoś zamknął dostawę gazu, my go przywróciliśmy w niedzielę wieczorem. O powody wyłączenia proszę pytać administrację – mówi Emilia Tomalska, rzecznik MSG.

Administracja wciąż jednak bada sprawę. Jednocześnie jej kierownik dodaje, że to nie pierwszy tego typu przypadek.

– Niedawno w bloku przy ul. Helenowskiej 26 były uszkodzone skrzynki przy każdej klatce – mówi. Koszt każdej takiej skrzynki to 300 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.