Mieszkańcy wybrali najlepsze projekty

Pruszków

Wiemy już jakie projekty wybrali mieszkańcy Pruszkowa w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zespół podliczył już punkty rozdzielane w trakcie głosowania.

Tegoroczna edycja pruszkowskiego budżetu obywatelskiego cieszyła się ogromnym powodzeniem. W pierwszej kolejności mieszkańcy zgłaszali swoje projekty. Po ich weryfikacji odbyło się głosowanie. Mieszkańcy Pruszkowa od 27 maja do 25 czerwca mogli przyznawać punkty na poszczególne projekty. Nowością było to, że głosy można było oddawać na pomysły z całego miasta, a nie tylko obszaru, w którym się mieszka. Do rozdysponowania było 10 punktów. Można je było rozłożyć na kilka pomysłów lub tylko na jeden.

Wiemy już jak prezentują się wyniki głosowania w ramach drugiej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Jesteście ciekawi jak głosowali mieszkańcy? Na Gąsinie (obszar I) najwięcej głosów zebrał pomysł utworzenia Alei Drzew (1618 pkt.). Na obszarze Żbikowa i Bąków (obszar II) największą popularność zyskał pomysł budowy ogólnodostępnego boiska sportowego (1505 pkt). Na terenie Tworek i Malich (obszar III) zwyciężył pomysł stworzenia świetlicy osiedlowej (2091 pkt). W ramach budżetu obywatelskiego w przyszłym roku na terenie placyku na Ostoi pojawi się miejski monitoring, który zebrał 362 pkt (obszar IV Wyględówek, os Marii, cz. os Prusa).

W centrum miasta (obszar V) najwięcej, bo aż 4636 pkt zdobył projekt organizacji kolejnej edycji Seniorada. Na terenie Pruszkowa postanie również wymarzony plac zabaw. To zadanie zdobyło najwięcej głosów ze wszystkich projektów, aż 7370! Plac zabaw postanie w obszarze VI obejmującym rejon dawnego CBKO i Mechaników. Natomiast na obszarze VII obejmującym teren osiedli Staszica A i B oraz część osiedla Prusa zwyciężył projekt zajęć dla seniorów (240 pkt).

To tylko lista projektów, które zebrały najwięcej punktów. Jest jednak szansa, że w życie zostanie wcielona większa liczba projektów. Cześć zwycięskich projektów nie wyczerpuje w całości kwot przydzielonych do poszczególnych obszarów. Co zatem będzie się działo z pozostałymi środkami? I co jeśli drugi na liście projekt jest droższy niż suma pozostałych pieniędzy? –  Zgodnie z regulaminem BO w przypadku, gdy pozostałe środki finansowe nie pozwalają na realizację kolejnego projektu z listy rankingowej przechodzi projekt, który zajmuje niższą pozycję na liście jeżeli koszty jego realizacji mieszczą się w kwocie pozostałej do rozdysponowania – podkreśla zespół zajmujący się pruszkowskim budżetem obywatelskim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.