Mieszkańcy proponowali, a teraz wybiorą

Milanówek

Budżet obywatelski w Milanówku nabiera kształtów. Mieszkańcy złożyli swoje propozycje, trwa weryfikacja wniosków, które następnie zostaną poddane pod głosowanie. Jakie projekty zgłaszali milanowianie?

300 tysięcy złotych mają do zagospodarowania w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy Milanówka. Na co zostaną wykorzystane środki? To się dopiero okaże. Przez miesiąc mieszkańcy mogli składać swoje propozycje. Ile wniosków wpłynęło? – Mieszkańcy Milanówka w dniach od 14 marca do 15 kwietnia br. mogli złożyć wnioski z propozycjami projektów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Wpłynęło łącznie 18 wniosków, które pod względem formalnym oceniał specjalnie powołany do tego Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Wnioski dotyczyły przede wszystkim inwestycji w mieście np. nowy plac zabaw, stworzenie przestrzeni publicznej czy murali – tłumaczy Daria Gągała z Urzędu Miasta w Milanówku.

Niebawem mieszkańcy będą mogli głosować na projekty, z których część zostanie zrealizowana. Obecnie urzędnicy sprawdzają, czy magistrat jest w stanie wykonać pomysły mieszkańców. – 17 wniosków obecnie jest weryfikowanych merytorycznie, czyli odpowiednie dla danego projektu referaty określają w jakim stopniu i czy w ogóle są realne do wykonania, a także określają przybliżone koszty danej realizacji. Do końca miesiąca powinniśmy znać już ostateczną listę projektów, które w maju zostaną przedstawione mieszkańcom Milanówka, a następnie zostaną poddane pod głosowanie w celu wyboru co najmniej dwóch projektów do realizacji – mówi Gągała.

Jakie propozycje składali mieszkańcy? Przede wszystkim dotyczą zmian w przestrzeni miejskiej, kwestii bezpieczeństwa oraz rozwoju infrastruktury. Wśród wniosków padła propozycja rewitalizacji parku im. Michała Lasockiego. Mieszkańcy chcą także zadaszenia stojaków rowerowych przy stacji kolejowej, zainstalowania kamer przy ul. Podleśnej oraz zamontowania aktywnego oznakowania przejścia dla pieszych na ul. Słowackiego. Istotną kwestią jest również budowa placu zabaw w północnej części miasta. Pojawił się projekt montażu przyrządów do ćwiczeń przy placu zabaw zlokalizowanym w okolicach ul. Wylot. Wśród zgłoszeń padła propozycja utworzenia skweru przed urzędem miasta.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.