Mieszkańcy Ożarowa walczą o wiadukty nad torami

Region

Trwa mobilizacja mieszkańców sąsiedniego Ożarowa Mazowieckiego, którzy chcą budowy wiaduktów nad linią kolejową w ciągu dróg wojewódzkich nr 701 i 718. Petycję w tej sprawie można podpisywać online.

Jakie są argumenty za takim rozwiązaniem? – Codziennie mieszkańcy Ożarowa Mazowieckiego czekają po kilkanaście, kilkadziesiąt minut pod semaforem. Problem z wiecznie zamkniętymi przejazdami jest zdaniem mieszkańców na tyle palący, że postanowili wpłynąć na swoich radnych w tej kwestii. Przyjęte przez radnych Rady Miasta stanowisko wyraźnie podkreśla, że sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy, albowiem zwiększy się przepustowość i pociągów będzie coraz więcej. Modernizacja linii kolejowej planowana jest najbliższym czasie, zatem żeby ratować się przez coraz dłuższym postoju przed zamkniętymi szlabanami musimy działać – czytamy w petycji.

– My, mieszkańcy Ożarowa Mazowieckiego, ciągle w pamięci mamy wypadki, do których doszło w okolicach torów kolejowych. Są one spowodowane oczywiście niefrasobliwości pieszych, którzy zniecierpliwieni przechodzą w niedozwolonych miejscach, a kierowcy wjeżdżają na ostatni moment pod nadjeżdżający pociąg. Ile ma zdarzyć się takich tragedii? Niestety do tej pory nikomu nie udało się wybudować tunelu czy wiaduktu, dlatego przyszedł czas na nas i na naszą inicjatywę. Podpisz apel i roześlij informację o nim swoim znajomym ‐ weźmy sprawy w swoje ręce mieszkańcy Ożarowa niedawno pokazali, że nie ma na nich mocnych! Chcemy bezkolizyjnej przeprawy, która zlikwiduje sztuczny podział miasta na dwie części, spowoduje szybszy dojazd policji, pogotowia, straży, ochrony i innych służb,ułatwi nam, mieszkańcom, dojazd do szkoły, pracy, centrum miasta i swoich domów, zapobiegnie kolejnym śmiertelnym wypadkom – zaznaczają mieszkańcy.

Wspomniane stanowisko radnych Ożarowa zostało przyjęte pod koniec maja. – Widząc coraz prężniej rozwijające się miasto, a w ślad za nim osiedlanie się coraz większej liczby mieszkańców oraz zwiększenie częstotliwości przejeżdżających przez centrum naszego miasta pociągów, Rada Miejska w Ożarowie Mazowieckim zwraca się do Zarządu Województwa Mazowieckiego o zapewnienie w budżecie województwa odpowiednich środków finansowych na wykonanie bezkolizyjnych skrzyżowań dróg wojewódzkich numer 701 i 718 z linią kolejową numer 3 – czytamy w nim.

Petycję mieszkańców można znaleźć i podpisywać tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.