Mieszkańcy nie chcą progów?

Milanówek

Na milanowskich ulicach przybywa progów zwalniających. Przy okazji planów, co do ich lokalizacji magistrat pyta o zdanie mieszkańców. Problemy pojawiły się w przypadku ul. Chrzanowskiej. Czy miasto wybuduje tam progi?

Zadaniem „spowalniaczy” jest zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach. W ostatnich tygodniach na milanowskich drogach przybyło progów zwalniających. Po konsultacjach z mieszkańcami postanowiono zamontować je na ul. Wspólnej, Staszica i Wojska Polskiego. Ich liczba niebawem zwiększy się. – Aktualnie prowadzone są prace drogowe związane z budową progów zwalniających w następujących lokalizacjach: ul. Partyzantów, gdzie pojawią się dwa progi oraz ul. Prosta, tam będą 3 progi. Prace powinny zakończyć się z końcem września 2016 roku – przedstawia Konrad Gąsiorowski z Referatu Technicznej Obsługi Miasta.

W planach jest także wykonanie progu zwalniającego na ul. Piotra Skargi, na odcinku od ul. Sportowej do ul. Brzozowej. Miasto czeka na zatwierdzenie przez starostwo projektu organizacji ruchu. Progi miały pojawić się również na ul. Chrzanowskiej, ale w tym przypadku zdania są podzielone. Na ostateczną decyzję trzeba poczekać. – W odniesieniu do lokalizacji progów zwalniających na ul. Chrzanowskiej, w związku z otrzymaniem wykluczających się sygnałów od mieszkańców na etapie konsultacji społecznych postanowiono, że decyzja o budowie progów zostanie podjęta na podstawie oświadczeń mieszkańców za i przeciw proponowanemu rozwiązaniu. Oświadczenia zostaną zebrane w do końca września 2016 roku. Na podstawie oświadczeń zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji progów na ul. Chrzanowskiej – wyjaśnia Gąsiorowski. 

Wygląda na to, że progi na ul. Piotra Skargi i, ewentualnie, na ul. Chrzanowskiej zakończą cały proces. – W chwili obecnej nie podjęto decyzji dotyczących realizacji kolejnych progów w nowych lokalizacjach – podaje przedstawiciel milanowskiego magistratu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.