Mieszkańcy mogą mieć wpływ na przestrzeń publiczną

Milanówek

Milanowski magistrat przygotowuje konkurs urbanistyczny. Zaproszeni do niego urbaniści, architekci i architekci krajobrazu będą musieli zmierzyć się z zadaniami projektowymi dotyczącymi ważnych fragmentów przestrzeni miasta-ogrodu (obszar widoczny na powyższej mapie). A co najważniejsze, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na różne elementy.

Zacznijmy od tego jakie są założenia konkursowe. Według nich otoczenie budynku urzędu miasta stanie się otwartą przestrzenią publiczną. – Ulice łączące teren urzędu z dworcem PKP wraz z przylegającymi do nich skwerami zostaną przekształcone w miejsca przyjazne dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i upodobań. Przy stacji WKD powstanie na nowo urządzona przestrzeń pełniąca funkcję lokalnego centrum, a atrakcyjnie zaaranżowana ulica Grudowska połączy je z centrum miasta. Zaprojektowane w wyniku konkursu ulice i skwery staną się wzorcowymi rozwiązaniami dla kolejnych przestrzeni, które w przyszłości będą stopniowo modernizowane – czytamy na stronie Milanówka.

Urząd doszedł do wniosku, że potrzeby przestrzeni publicznej najlepiej znają sami mieszkańcy. To oni są w stanie docenić atuty i jednocześnie wychwycić wszystkie wady. W związku z tym w ramach prac przygotowawczych do konkursu każdy mieszkaniec może mieć wpływ na otoczenie i może wskazać elementy, które: szczególnie ceni i chciałby zachować, szczególnie mu doskwierają i liczy, że wkrótce znikną oraz te, które są szczególnie pożądane, a w Milanówku ich brakuje.

Na wiadomości milanowski magistrat czeka do 5 stycznia 2018 r. Można je przesyłać na adres: przestrzeniepubliczemilanowek@milanowek.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.