Mieszkańcy korzystają z nowego parkingu

Grodzisk Maz.

Do użytku grodziszczan został oddany nowo wybudowany parking przy Centrum Kultury. Pojawiło się 80 nowych miejsc postojowych.

Problem z zaparkowaniem samochodu… Znacie to? Dotyczy to wielu większych miejscowości, zwłaszcza w ich centrach. Nie ułatwia też fakt, że na drogach pojawia się coraz to więcej aut. Ale grodziszczanie mają powody do zadowolenia, ponieważ w tym roku włodarze uporządkowali kilka miejsc gdzie mieszkańcy mogą pozostawiać swoje samochody, a także realizują budowy nowych parkingów.

W Grodzisku Mazowieckim nowe miejsca postojowe pojawiły się przed Centrum Kultury od strony ul. Kościuszki. Do tej pory w rejonie CK znajdowały się trzy parkingi w tym jeden duży. Kierowcy korzystają już z nowego miejsca i to bardzo chętnie (patrz zdjęcie). – Obiekt jest gotowy i mieszkańcy mogą już zajmować miejsca na nowym parkingu – mówi Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Parking został wybudowany dokładnie w tym samym miejscu co, rozkładane zimą, lodowisko. Jednak miłośnicy jazdy na łyżwach nie muszą się obawiać, że zimowa rozrywka zniknie z miasta. Zamiast pod Centrum Kultury będą mogli spędzać wolny czas jeżdżąc na łyżwach przy ul. Sportowej, gdzie instalacja zostanie przeniesiona w czasie kolejnej zimy.

Sama budowa parkingu wraz z drogą dojazdową od ul. Kościuszki pochłonęła około 900 tys. zł. Ale to nie koniec inwestycji w miejsca postojowe. Największą z nich jest budowa wielopoziomowego parkingu w systemie „parkuj i jedź”, który ma być zlokalizowany przy ul. Żydowskiej. Rozpoczęcie budowy tego obiektu jest zależne od wsparcia ze środków unijnych. Ale to nie wszystko. W planach jest także budowa jednopoziomowego parkingu przy ul. Piaskowej. Inwestycja miałaby powstać na działce gminnej w pobliżu torów WKD.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.