Mieszkańcy chwalą swojego listonosza

Komorów

Poczta Polska działa na medal – to nie artykuł sponsorowany, a opinia mieszkańców osiedla Ostoja, obsługiwanych przez placówkę pocztową z Komorowa. Ta opinia jest efektem pracy jednego człowieka – listonosza Pana Andrzeja.

Nasze publikacje dotyczące Poczty Polskiej zazwyczaj dotyczą problemów z dostarczaniem listów. Mimo licznych zapewnień ze strony poczty sytuacja od kilku miesięcy jest dramatyczna. Do wielu osób nie dociera korespondencja. Dotyczy to nie tylko zwykłych listów. Problem jest większy do mieszkańców nie dochodzą nawet paczki i listy polecone. Skargi i zażalenia niewiele dają. Podobnie jak obietnice pocztowców, że sytuacja jest monitorowana i niebawem wszystko wróci do normy. 

Dlatego tym bardziej nie kryliśmy zdziwienia, gdy w rogach naszej redakcji pojawiła się mieszkanka z osiedla Ostoja, Komorów-Pruszków która chciała… pochwalić listonosza obsługującego jej rewir. Co ciekawe razem z pismem przyniosła nam listę 100 podpisów od innych mieszkańców ceniących sobie prace listonosza z tamtego rewiru. O kogo chodzi? O Pana Andrzeja, który od wielu lat przynosi listy mieszkańcom osiedla. 

– My mieszkańcy Osiedla Ostoja Komorów-Pruszków chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować p. Andrzejowi za wieloletnią wspaniałą pracę na naszym terenie. Nasza korespondencja dociera na czas, nie ma zaległości w dostarczaniu przesyłek. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak praca p. Andrzeja jest ciężka, trudna, odpowiedzialna i jak wspaniałego Pana Listonosza mamy na naszym terenie. Dopiero, gdy z jakiś powodów losowych brakło nam p. Andrzeja odczuliśmy w sposób drastyczny spadek usług Poczty Polskiej. Dzieje się to bardzo rzadko (w ostatnich kilku latach po raz drugi) i jest to od razu odczuwalne. Przesyłki ( w tym rachunki) nie dochodzą, lub z bardzo dużym opóźnieniem, a my zaczynamy doceniać codzienną, trudną (często w zimnie i deszczu) pracę p. Andrzeja. Widzimy jego olbrzymie zaangażowanie i stały uśmiech,za które chcielibyśmy podziękować (pisownia oryginalna) – czytamy w piśmie.

– Myślimy, że gdyby były wybory najlepszego Listonosza, to p. Andrzej zasłużył na zajęcie najwyższego miejsca na podium. Bardzo serdecznie dziękujemy za wiele lat wspaniałej, ciężkiej pracy, z której wywiązuje się Pan wzorowo – dodają. 

Pismo trafiło nie tylko do naszej redakcji. Mieszkańcy przekazali je również dyrektorowi placówki Poczty Polskiej przy ul. Chopina w Pruszkowie i planują przekazać je do Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej w Warszawie.

My ze swojej strony Panu Andrzejowi przekazujemy gratulacje, a mieszkańcom zazdrościmy tak wzorowego listonosza! 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.