Mieszkańcy będą mieli więcej do powiedzenia

Milanówek

Milanówek Miasto Mieszkańców to nowy projekt, dzięki któremu mieszkańcy Milanówka będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu miasta-ogrodu i wspólnie podejmować ważne decyzje.

Czujesz, że w Milanówku wszystko dzieje się poza twoimi plecami? Teraz może się to zmienić. Jak twierdzą urzędnicy, wszystko zależy od aktywności mieszkańców i chęci uczestnictwa w zbliżających się wydarzeniach.

Przed milanowianami szykuje się kilka ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest stworzenie budżetu obywatelskiego, dzięki niemu będą mogli zdecydować w co zainwestować 300 tys. zł. Warto dodać, że kwota nie może zostać przeznaczona na realizację jednego przedsięwzięcia. Całość podzielono na dwa etapy. Najpierw mieszkańcy składają swoje propozycje i projekty, a następnie wybierają w powszechnym głosowaniu, te które ich zdaniem są najważniejsze i najbardziej potrzebne. Propozycje można wysyłać do 15 kwietnia. Formularze dostępne są tutaj.

Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć również w opracowaniu „studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta”. 19, 20 i 22 marca przedstawiciele firmy Budplan przeprowadzą z mieszkańcami ankiety dotyczące ich potrzeb w kwestii ulokowania wybranych stref w Milanówku. Następnie 27 kwietnia i 7 maja milanowianie zostaną zaproszeni na warsztaty. Podczas ich trwania, pracując w kilkuosobowych grupach, mieszkańcy wyznaczają wspomniane najważniejsze strefy na mapie miasta-ogrodu. Aby wziąć w nich udział wcześniej należy się zapisać mailowo pod adresem promocja@milanowek.pl lub telefonicznie 22 758 30 61 wew. 224.

Z kolei 29 i 30 marca odbędą się warsztaty pt. „Konsultacje z zasadami”. Poprowadzi je Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, podczas ich trwania ustalone zostaną zasady konsultacji społecznych w Milanówku. Odbędą się w sali konferencyjnej urzędu miasta przy ul. Spacerowej 4, o godz. 18.00. Zapisy: promocja@milanówek.pl oraz 22 758 30 61 wew. 224.

Na ukończeniu jest procedura utworzenia Rady Seniorów, niebawem odbędą się wybory. Urzędnicy informują, że czekają również na inicjatywę ze strony milanowskiej młodzieży, która w każdej chwili może zgłosić potrzebę założenia Rady Młodzieży.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.