Mieszkańcu, przyjdź na konsultacje

Pruszków

W tym tygodniu władze Pruszkowa dwukrotnie spotkają się z mieszkańcami. Wszystko za sprawą konsultacji społecznych związanych z uchwalaniem planu zagospodarowania przestrzennego.

Spotkania z mieszkańcami odbędą się w następujących terminach – 8 stycznia na Gąsinie, a 10 stycznia na Żbikowie. Pierwsze z nich dotyczyć będzie konsultacji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gąsin Mieszkaniowy – Inżynierska. – Przedmiotem spotkania będzie prezentacja i omówienie koncepcji planu zagospodarowania przestrzennego oraz dyskusja nad rozwiązaniami w tym projekcie, z uwzględnieniem potencjalnego sposobu zagospodarowania i korzystania terenu, interesu publicznego i interesów prywatnych – informują urzędnicy.

Spotkanie odbędzie się 8 stycznia w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej. Początek o godz. 18.00.

Dwa dni później władze Pruszkowa spotkają się z mieszkańcami Żbikowa. Tam konsultowany będzie plan zagospodarowania dla obszaru Żbików Bąki położonego między ulicami Długosza – Zdziarską – Brzezińskiego.

Spotkanie na Żbikowie obędzie się 10 stycznia o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Jana Długosza 53).

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Mieszkańcu, przyjdź na konsultacje”

 1. mozna / można pisze:

  na Bąkach jakiś szwagier deweloper dostał w prezencie nową szkołę , przedszkole, żłobek , sieć dróg z rozjazdami, wszystko gotowe i za publiczną kase , nic tylko budować nowe blokowiska , frajerzy myślą że to w trosce o ich dzieci

 2. Jaaaaaaa pisze:

  Czy to uznacza bloki nad Utratą, na terenach zalewowych? Z dzielnicy już nie ma jak wyjechać, bloki bez nowych dróg? Gdzie ul. Nowoinżynireska?Ale nowa szkoła przygarnie kolejna setkę uczniów. Mieszkancy ul. Inzynireskiej, ktorzy tak ochoczo wytrzymują budowę nowej ukicy, ktora byla by zbawieena dla ruchu lokalnego, powinni równie ochoczo udać się na spotkanie w szkole, by z impetem blokować plany na nowe budownictwo wielorodzinne. Dajcie nam władzę nowe drogi chodniki, infrastrukturę A potem wydajcie pozwolenie na budowę. Mieszkańcy nie zgadzają się na zapomnienie. Dzielnica przez lata byla niedofinansowana, a teraz gdy stała się łakomym kąskiem dla deweloperów to dopiero robi się konsultacje z mieszkańcami. Za późno ruszyła budowa pan Starzyński powinien zadbać o to 7 lat temu, gdy było wiadomo, że zamknięty będzie tunel na działkowe A tak dzielnica utknie w korku.

 3. zed pisze:

  Trzeba przyznać, że to troche inaczej niż wcześniej bywało:
  http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,140.0.html
  Lipiec 19, 2013, 01:06:51 pm
  „Informacja o zmianie miejscowego planu zagospodarowania nie została w żaden sposób upubliczniona oczywiście oprócz obowiązkowego umieszczenia jej w biuletynie BIP. ”
  Tak dla podsumowania – poprzednio protesty pisane przez mieszkańców nie zostały niestety przyjęte. Ciekawe jak będzie teraz.

  • Wilku Starszy pisze:

   Dobrze, że tego pilnujecie. Ten kraj nie będzie normalny, póki nie wykształci się społeczeństwo obywatelskie, a objawem jego istnienia jest m.in patrzenie władzy na ręce w takich sprawach.

 4. Paweł pisze:

  Znowu będziemy oglądać ,, farbowanego lisa ,, Czyżewską ? Ona tylko umie przyklaskiwać i trzymać się koryta .

 5. Wilku Starszy pisze:

  Bardzo dobrze, że informujecie o takich wydarzeniach. Mam prośbę do wszystkich, kto może niech przyjdzie na konsultacje i zgłasza uwagi. Żeby potem nie był zaskoczony, że koło domu ma zaplanowaną ruchliwą drogę albo blok. Potem jest już za późno na protestowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły