Miejskie rowery także w Milanówku i Podkowie

Region

Miasta-ogrody dołączają do grona miejscowości, w których będzie można wypożyczyć miejski rower. W Milanówku system można już testować. W Podkowie Leśnej jednoślady dostępne będą wkrótce.

Mieszkańcy Milanówka stacje wypożyczalni rowerów znajdą w pięciu punktach na terenie miasta: przy WKD Grudów, PKP ul. Warszawska, PKP ul. Krakowska, Orliku ul. Sportowa i urzędzie miasta przy ul. Kościuszki. – Wtych punktach naszego miasta znajdują się obecnie stacje rowerowe. Na razie jest ich pięć, ale docelowo będzie dziesięć. Aby wypożyczyć pojazd, należy pobrać na swój smartfon aplikację Blinkee.city – informuje milanowski magistrat.

Poza rowerami do dyspozycji mieszkańców są też elektryczne skutery. Można je wypożyczać za pomocą tej samej aplikacji. 30 min jazdy na rowerze miejskim kosztuje 1 zł, a minuta jazdy skuterem elektrycznym 59 groszy.

Jednoślady w Milanówku mają też dodatkową misję. – Podczas jazdy wypożyczonym rowerem i skuterem zbierane będą dane dotyczące trasy oraz czasu i daty wynajęcia pojedynczego pojazdu. Dane te określą najczęściej używane szlaki komunikacyjne w mieście, co docelowo pozwoli na opracowanie kierunków działań na rzecz poprawy mobilności miejskiej, infrastruktury rowerowej, bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Dane te określą też zasadność wprowadzenia systemu roweru miejskiego w Milanówku – wyjaśniają milanowscy urzędnicy.

Wypożyczyć rower za pośrednictwem aplikacji na telefon będzie można także w Podkowie. O przygotowaniach do uruchomienia systemu poinformował na Facebooku burmistrz Artur Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.