Miejska Wigilia w Milanówku

Milanówek

W najbliższą sobotę świąteczny klimat opanuje Milanówek. Na ul. Warszawskiej odbędzie się Miejska Wigilia.

Początek wspólnego świętowania o godz. 10.00. Na ul. Warszawskiej staną kramy i stoiska lokalnych rzemieślników i nie tylko. Będzie to okazja, aby kupić jedyne w swoim rodzaju prezenty, rękodzieło i bożonarodzeniowe przysmaki. Dwie godziny później za scenie przed wejściem na stację PKP pojawią się kolędnicy, szczudlarze, swoje umiejętności zaprezentują też uczniowie milanowskich szkół. Ja rzystało na prawdziwą Wigilię, nie zabraknie Świętego Mikołaja.

Kolejne atrakcje artystyczne już o godz. 13.45. Na budynku obok poczty (Ul. Piłsudskiego 23, skwer) odsłonięty zostanie mural ku pamięci Stanisławy i Henryka Witaczków, prekursorów jedwabnictwa w mieście. Kilkanaście minut później rozpocznie się akcja charytatywna na rzecz zwierzaków ze schroniska w Milanówku. O godz. 14.30 coś dla najmłodszych. Teatrzyk dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej i Przedszkola nr 1.

Kulminacyjnym punktem będzie oczywiście wspólny wigilijny posiłek przy świątecznym stole (godz. 15.00), kolędowanie i koncert Milanowskiej Orkiestry Dętej.

Od południa na ul. Warszawskiej będzie można spotkać także anioły na szczudłach i elfy. Pojawi się także żywa szopka, stoisko pakowania prezentów, świąteczna fotobudka, wystawa zdjęć retro i prac uczniów szkół z terenu miasta-ogrodu.

Do zobaczenia!

Patronat medialny nad Wigilią Miejską w Milanówku objęły „Gazeta WPR” i portal WPR24.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.