Miejska toaleta prawie gotowa

Pruszków

W Parku Kościuszki w Pruszkowskie powstała miejska toaleta. Obiekt czeka na odbiory i wydanie pozwolenia na użytkowanie.

Brudne, śmierdzące, bez możliwości umycia rąk i bez papieru toaletowego – tak można opisać toalety ustawione na terenie Pruszkowa. Niebawem ma się to zmienić. W Parku Kościuszki w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Chopina powstaje miejska toaleta. Inwestycja jest realizowana na wniosek radnych.

Czym ta toaleta będzie się różnić od pozostałych? Znajdzie się tu umywalka, suszarka do rąk oraz podajnik na mydło. Podłoga ma być antypoślizgowa i podgrzewana z funkcją automatycznego mycia. Zamontowana w toalecie muszla będzie bezdotykowo spłukiwana. Dodatkowo zastosowana zostanie funkcja automatycznego mycia i dezynfekcji. Warto dodać, że w miejska toaleta będzie ogrzewana. Zgodnie z warunkami przetargowymi temperatura nie może spaść poniżej 16 stopni Celsjusza.

Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego szaletu? – Prace budowlane już dobiegły końca. Teraz czekamy na wydanie pozwolenia na użytkowanie. Toaleta zostanie udostępniona mieszkańcom w styczniu przyszłego roku – mówi nam Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Choć to tylko toaleta, to musieliśmy przebrnąć przez szereg uzgodnień. Prace projektowe, warunki zabudowy, przyłącza od strony procedur  wyglądało to tak jak budowa domu jednorodzinnego – podkreśla.

Wiele osób podkreśla jednak, że lokalizacja toalety nie jest trafiona. Większość mieszkańców uważa, że powinna ona powstać bliżej al. Niepodległości, gdzie mieści się plac zabaw dla dzieci. Czy jest szansa, że kolejne toalety powstaną w bardziej przemyślanych lokalizacjach. – Póki co nie mamy w planach budowy kolejnych toalet tego typu. Wybierając lokalizację braliśmy pod uwagę główny ciąg, po którym poruszają się piesi. Dodatkowo w pobliżu znajduje się kamera monitoringu miejskiego, co w przypadku aktów wandalizmu pozwoli na szybką reakcję – dodaje.

Za skorzystanie z toalety trzeba będzie zapłacić. Jednorazowe wejście będzie kosztować 2 zł. Jak informuje Elżbieta Korach opłata pozwoli na sfinansowanie bieżącego utrzymania i zakup środków czystości.

Budowa nowoczesnego szaletu miejskiego kosztowała, bagatela 235 tys. zł!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.