Miejsce na piknik przy grodziskiej oczyszczalni

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego chcą zagospodarować tereny wokół grodziskiej oczyszczalni na cele rekreacyjne. Choć nie zmieni się tam wiele, to mieszkańcy zapewne docenią kolejne miejsce do wypoczynku wśród zieleni.

Obecnie grodziski magistrat szuka firmy, która zajmie się zagospodarowaniem terenu wokół grodziskiej oczyszczalni ścieków. Już dziś jest tu dość zielono, bowiem wokół oczyszczalni jest łąka oraz sporo drzew. Teraz ten teren zostanie uporządkowany.

Co zakłada inwestycja? Założenie rabat, zasadzenie prawie 4 tys. krzewów i 113 drzew oraz pielęgnacje już istniejącej zieleni. To jednak nie wszystko Zaprojektowano tu również chodnik z nawierzchni mineralnej oraz miejsca do piknikowania. Pojawią się tu stoły z ławeczkami oraz elementy małej architektury. Warto podkreślić, że urzędnicy nie zapominają o dzikich zwierzętach żyjących w tych okolicach. Dla nich stanie tu paśnik z lizawką oraz zostanie wydzielone miejsce na podsyp dla bażantów. Na drzewach zawisną natomiast budki lęgowe dla ptaków.

Wybrany w przetargu wykonawca na zrealizowanie wszystkich prac będzie miał czas do 15 maja bieżącego roku. To oznacza, że mieszkańcy z nowego miejsca do wypoczynku będą mogli skorzystać jeszcze przed wakacjami. Warto wspomnieć, że wykonawca jeszcze przez 24 miesiące od zakończenia prac będzie musiał dbać o zieleń w tym miejscu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Miejsce na piknik przy grodziskiej oczyszczalni”

  1. Xyz pisze:

    I przepiękny zapach w sezonie letnim płynący z oczyszczalni:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły