Miejsc wystarczy dla wszystkich

Raszyn

Ogromne przedsięwzięcie, a więc wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Czy tak jest w przypadku budowanej hali sportowej w Raszynie? Mieszkańcy mają obawy, co do liczby miejsc parkingowych.

Na chwilę można przenieść się w krainę marzeń. Zamknąć oczy i wyobrazić sobie rok 2018, kiedy na ul. Sportowej w Raszynie pojawi się piękna i dostosowana do potrzeb mieszkańców hala sportowa. A w niej sale dla sekcji ciężarów oraz boksu, boisko z możliwością podziału na trzy części, a także bogata oferta zajęć dla każdej grupy wiekowej. I nagle pobudka! Wśród mieszkańców zrodziły się wątpliwości, co do ilości miejsc parkingowych w pobliżu obiektu. Niektórzy twierdzą, że będzie ich 12…

Takie rozwiązanie byłoby strzałem w kolano. Ile miejsc parkingowych przewidziano w projekcie? – Przy hali sportowej przewidziano ponad 120 nowych miejsc parkingowych, w tym cztery miejsca dla autokarów i miejsca dla niepełnosprawnych w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Wszystkie te miejsca zlokalizowane są na terenie objętym inwestycją – odpowiada Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie. – Ilość miejsc parkingowych została wyliczona na podstawie zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego na tym terenie i uzyskało wszelkie niezbędne zgody dokumentacyjne – dodaje.

Zatem mieszkańcy mogą spać spokojnie. W razie potrzeby mogą skorzystać z pobliskich parkingów. – Uważamy, iż zaprojektowana liczba miejsc parkingowych zaspokoi potrzeby użytkowników hali sportowej. W przypadku większych imprez do wykorzystania są jeszcze istniejące miejsca parkingowe przy basenie oraz w ciągu ulicy Stadionowej i Wybickiego – dla około 100 samochodów – tłumaczy Klimaszewska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.