„Mickiewicz” jest priorytetem

Piastów

Przygotowania związane z rozbudową Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza ruszyły pełną parą. – Z budową chcielibyśmy wystartować jeszcze w tym roku – podkreślają piastowscy włodarze.

Burza wokół „Mickiewicza” w końcu ucichła. Przypomnijmy, że w 2013 r. starostwo powiatowe odebrało prowadzenie szkoły miastu Piastów i zaplanowało przeniesienie do innej placówki. Teraz sytuacja się unormowała: szkołę ponownie prowadzi piastowski magistrat, a widmo zmiany lokalizacji to przeszłość. 

Zgodnie z deklaracjami władz Piastowa ruszyły przygotowania do rozbudowy szkoły. Burmistrz Grzegorz Szuplewski w miniony czwartek (14 kwietnia) podpisał umowę na wykonanie projektu nowego gmachu placówki. Dokumenty wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe do 31 października. Pracownia Architekt Radosław Guzowski za ich przygotowanie zainkasuje blisko 394 tys. zł. 

Burmistrz Grzegorz Szuplewski nie ukrywa, że inwestycja jest dla miasta priorytetem. – Z budową chcemy wystartować jeszcze w tym roku. Zależy nam na czasie. Liczymy na to, że skrzydło dydaktyczne będzie gotowe na 1 września 2017 r, bo musimy tu przenieść gimnazjum. Ale zdajemy sobie sprawę, że prace mogą się przedłużyć. Maksymalnie do końca roku. W takiej sytuacji gimnazjaliści i tak trafią do budynku liceum. Może na początku będą trudne warunki, ale później będzie lepiej – podkreśla.
 
W nowym gmachu miejsce znajdą LO Mickiewicza, Gimnazjum nr 2 oraz MiejskaBiblioteka Publiczna. Budowa nowego skrzydła dydaktycznego, hali sportowej z widownią na 300 osób oraz nowoczesnych boisk ma pochłonąć ok. 15 mln zł. Dla budżetu miasta inwestycja będzie dużym ciężarem. – Będziemy ubiegali się o dofinansowanie ze względu na to, że oba budynki mają spełniać standardy pasywności. W grę wchodzi tu program Lemur, a w przypadku hali sportowej także o środki związane z budową obiektów sportowych – zaznacza Grzegorz Szuplewski. 

W skrzydle znajdą się nowoczesne pracownie, laboratoria, sale językowe. – Maksymalny czas jaki damy wykonawcy to przełom roku 2017 – 2018 – mówi piastowski włodarz. Ten pośpiech jest uzasadniony. Od września ub. r. w budynku gimnazjum działalność rozpoczęła reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 3. W przyszłym roku uczniów podstawówki przybędzie.

Jak prezentuje się koncepcja rozbudowy? Budynek gimnazjum powstanie wzdłuż ul. 11 Lis-
topada. Natomiast hala „zamknęłaby” cały kompleks od strony południowo-zachodniej. – W przypadku lokalizacji biblioteki czekamy na wizję projektanta – mówi burmistrz Piastowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.