Mickiewicz formalnie w rękach Piastowa

Piastów

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza już formalnie jest placówką należącą do Piastowa. Zarówno w zakresie prowadzenia jednostki, jak i terenu na którym się znajduje.

Przypomnijmy: batalia o liceum trwała od kilku lat. W 2013 r. zarząd powiatu pruszkowskiego z Elżbietą Smolińską na czele wypowiedział porozumienie dotyczące prowadzenia przez miasto Piastów LO im. Mickiewicza. Liczne petycje, prośby i pisma doprowadziły jedynie do pozostawienia szkoły w budynku przy 11 Listopada 2A. Pierwotnie bowiem planowano przeniesienie ogólniaka i połączenie z inną placówką – Zespołem Szkół im Fridtjofa Nansena. Wszystkie te zawirowania odbiły się mocno na naborze uczniów. Młodzież nie wiedząc jaki będzie los szkoły wybrała inne placówki z okolic i Warszawy. 

Sytuacja Mickiewicza diametralnie zmieniła się po ubiegłorocznych wyborach samorządowych, kiedy to za sterami powiatu stanął Zdzisław Sipiera. Zarząd powiatu zgodnie przyznał, że nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do tego, by szkołę ponownie prowadził Piastów. I tak od 1 września br. to właśnie miasto Piastów jest jednostką, która nadzoruje pracę placówki. 

To jednak nie koniec. Powiat uznał również, że aby uporządkować wszystkie sprawy należy przekazać miastu działkę, na której znajduje się budynek szkoły. Rady powiatu i miasta stosowne uchwały dotyczące przekazania nieruchomości w drodze darowizny podjęły jeszcze przed wakacjami. Ostatnim krokiem, który zwieńczył porozumienie było podpisanie aktu notarialnego. 4 listopada o godz. 10.00  starosta pruszkowski Zdzisław Sipiera, wicestarosta  Krzysztof Rymuza oraz burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski podpisali dokument dzięki, któremu budynek szkoły wraz z działką stały się własnością Piastowa. 

Włodarze miasta mają więc zielone światła do zrealizowania przygotowywanej od kilku lat koncepcji stworzenia zespołu szkół przy 11 Listopada 2A. – Chcemy na tym terenie zrealizować zespół licealno-gimnazjalny. To kierunek, z którego nie zamierzamy rezygnować. Mamy opracowaną wstępną koncepcję, przygotowaną 10 lat temu – zaznacza Grzegorz Szuplewski. –  Przygotowaliśmy taki scenariusz działania, który zakłada że na 1 września 2017 roku budynek gimnazjum będzie oddany do użytku. Kompleks w całości powinien być gotowy w 2018 r. – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.