Michałowice: Rusza budowa „Orlika 2012”

Region

Już wkrótce, na terenie gminy Michałowice powstanie boisko „Orlik 2012. Będzie ono usytuowane w Sokołowie, przy ul. Wspólnoty Wiejskiej.

Program „Moje boisko – Orlik 2012” zakłada budowę nowoczesnych, bezpiecznych i ogólnodostępnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Kompleks będzie się składał z boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni trawiastej, o wymiarach 30 m x 59 m oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 19,1 m x 32.1 m . Boisko wielofunkcyjne będzie przystosowane do takich dyscyplin sportowych jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, jak również badminton czy tenis. Całość będzie oświetlona, ogrodzona i monitorowana. Termin zakończenia prac 31.10.2010 roku.

Wartość budowy kompleksu w Sokołowie wyniesie 1.177.062,40 zł. Firmą, która wybuduje nam obiekt jest Temax – Obiekty Sportowe z Warszawy. Budowa finansowana jest z budżetu gminy Michałowice oraz przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

„Orlik 2012” to kolejne miejsce powstające na terenie naszej gminy ( oprócz budowanych 4 stref rekreacji i już istniejących 3 ogródków jordanowskich), które zapewni mieszkańcom możliwość aktywnego wypoczynku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.