Michałowice: Inwestycje drogowe w 2011 roku

Region

Gmina Michałowice ma już uchwalony budżet na 2011 rok. Na inwestycje drogowe na terenie gminy zarezerwowano ponad 7 mln złotych.

W tym roku gmina chce przebudować blisko 55 ulic. Cześć prac związana będzie z dokończeniem rozpoczętych już inwestycji. Przebudowane zostaną następujące ulice: Konopnickiej, Kamień Polny, Przepiórki, Ks. Woźniaka, Leśna, Brzozowa w Pęcicach Małych, Akacjowa, Środkowa w Opaczy Kolonii, 3 Maja, Kościuszki, Mickiewicza, Partyzantów, Wojska Polskiego, Rumuńska, Żytnia, Ks. Popiełuszki, Raszyńska, Lotnicza, Kwiatowa, Wesoła, Regulska, Kolejowa, Topolowa w Michałowicach, Kasztanowa, Poniatowskiego w Michałowicach Wsi, Orzeszkowa, Daniłowskiego, Baczyńskiego, Działkowa i Żytnia w Regułach, Jaśminowa, Różana, Tulipanów, Graniczna i Słoneczna w Nowej Wsi, Warszawska (strona północna i południowa), Poprzeczna, Piaskowa, Dębowa (dok), Kochanowskiego (dok), Skośna (dok), Sabały (dok) i Okrężna (dok) w Granicy oraz Kurpińskiego, Sobieskiego, Wiejska, Kotońskiego, Moniuszki, Poniatowskiego, Kraszewskiego, Mazurska, 3 Maja (dok), Kredytowa (dok), Kujawska (dok) w Komorowe. Przebudowany zostanie również ciąg drogowy złożony z ulic Ireny i Podhalańskiej w Komorowie.

Dodatkowo gmina zabezpieczyła pieniądze na wykonanie dokumentacji technicznej i projektowej dla ulic: Makowej, Studziennej, Jasnej, Grabowej, Ewy, Malinowej, Willowej w Opaczy Kolonii, Bodycha w Regułach i Opaczy Kolonii, Polnej, Bugaj, Turystycznej, Słonecznej, Głównej w Komorowie Wsi, Rodzinnej w Sokołowie. Dodatkowo ma zostać wykonana dokumentacja techniczna na przebudowę ulicy Kwiatowej w Nowej Wsi oraz projekt remontu ulicy Wspólnoty Wiejskiej w Sokołowie. Gmina chce również wykonać projekt budowy Alei Jana Pawła I w Komorowie. Opracowana ma zostać również koncepcja zagospodarowania Pałacu Paderewskiego w Komorowie.

W tegorocznym budżecie zarezerwowano również pieniądze na budowę alejek spacerowych w parku w Regułach oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego Reguły-Pęcice (przy ul. Powstańców Warszawy). Gmina na budowę ścieżek rowerowych chce przeznaczyć 50 tys. złotych.

Dodatkowo Gmina Michałowice przeznaczy środki w formie dofinansowania na przebudowę ul. Brzozowej i Al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, która jest inwestycja

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.