Michałowice inwestują w drogi

Michałowice

Włodarze gminy Michałowice stawiają na remont zniszczonych ulic. Nowe nawierzchnie pojawią się w Nowej Wsi, Komorowie, Opaczy-Kolonii i Granicy.

Przykłady dróg, które zaliczają się do przebudowy można mnożyć. W całym naszym regionie jest wiele zniszczonych, dziurawych i spękanych nawierzchni. Michałowicki magistrat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców i stawia na przebudowę lokalnych dróg. Ogłoszono wiele przetargów w tej sprawie. Część z nich została już rozstrzygnięta, a część czeka na wybór wykonawcy.

Obecnie zostały rozpoczęte prace na trzech ulicach. – W tej chwili roboty trwają w Nowej Wsi na ulicach Wiosennej i Wiśniowej oraz w Komorowie na Miodowej. Zakończenie tych inwestycji planujemy jeszcze w tym roku – mówi Józef Kawiorski, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów w michałowickim magistracie.

Na jakie ulice rozstrzygnięto przetargi? Nowe nawierzchnie zyskają ulice: Poniatowskiego i Krótka w Michałowicach, Kwiatowa oraz Wandy i Heleny w Nowej Wsi. Wartość przebudowy wszystkich wymienionych ulic wyniesie niemal 2 mln zł. Zapytaliśmy włodarzy kiedy rozpoczną się tam prace i czy nadchodząca zima nie przeszkodzi w ich przeprowadzeniu – Jeśli pogoda będzie odpowiednia to rozpoczniemy remonty. Jeśli nastąpi jej załamie to rozpoczęte prace zostaną przerwane i dokończone później, a nierozpoczęte zaczniemy po nowym roku. Mamy określony czas na wykonanie tych remontów są to dwa lata, jednak chcemy jak najszybciej przeprowadzić prace – zaznacza Kawiorski.

Włodarze także ogłosili kilka nowych postępowań przetargowych. Poszukiwani są wykonawcy ulic: Ryżowej w Opaczy-Kolonii, Klonowej i Lipowej w Komorowie, Warszawskiej w Granicy oraz Łąkowej w Nowej Wsi.

Przebudowy dróg powodują zwykle utrudnienia w ruchu drogowym. Jednak jak zapowiadają urzędnicy inwestycje są przemyślane w taki sposób by nie tworzyć niepotrzebnych zatorów na ulicach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.