Michałowice dbają o zdrowie seniorów

Michałowice

Gmina Michałowice zachęca seniorów do udziału w bezpłatnym programie szczepień przeciwko grypie. Z oferty można skorzystać do 16 grudnia.

W czasie jesieni wzrasta liczba przeziębień i zachorowań na grypę. Szczególnie podatne na infekcje są dzieci i osoby starsze. Z tego powodu urzędnicy z Michałowic zachęcają mieszkańców do korzystania z bezpłatnych szczepień.

Grypa to wirusowa choroba zakaźna układu oddechowego, która przenosi się drogą kropelkową, np. podczas kichania. Największa liczba zachorowań odnotowywana jest w okresie jesienno-zimowym. Do podstawowych objawów grypy należą: wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, ból głowy, suchy kaszel, wyczerpanie i brak apetytu. Większość pacjentów chorych na grypę dochodzi do zdrowia w ciągu jednego lub dwóch tygodni. W części przypadków grypa może doprowadzić do powikłań, a te mogą być nawet przyczyną śmierci.

Mieszkańcy gminy Michałowice, którzy urodzili się przed 1 stycznia 1952 r, renciści, rolnicy pobierający emerytury rolnicze, osoby objęte opieką GOPS w Michałowicach mogą do 16 grudnia skorzystać z bezpłatnych szczepień realizowanych w wybranych przychodniach na terenie gminy. Osoba, która chce się zaszczepić powinna mieć przy sobie dowód osobisty oraz legitymację rencisty lub emeryta.

Szczepienia będą wykonywane w następujących przychodniach lekarskich:
– AMEDICA, ul. Główna 104, Granica
– ARKA ul. Berylowa 34, Komorów,
– ZDROWIE ul. Turkusowa 5, Komorów,
– RES-MED. Ul. Ludowa 7, Michałowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.