Miasto aspiruje do spółki TBS "Zieleń Miejska"

Region

Wszystko wskazuje na to, że niebawem grono udziałowców Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” powiększy się o gminę Piastów. Miastu bardzo zależy, by powiększyć komunalne zasoby lokalowe.

O chęci przystąpienia Piastowa do spółki komunalnej TBS „Zieleń Miejska”, nieoficjalnie mówiło się od jakiegoś czasu. Wszystko wskazuje na to, że droga do zawarcia umowy jest już całkiem bliska.

Zastępca burmistrza Piastowa Zdzisława Zielińska potwierdza, że gmina stara się, by zostać udziałowcem spółki, tak jak gminy Pruszków, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki i Brwinów. – Wystosowaliśmy pismo do TBS, w którym wyrażamy naszą chęć przynależności. Rozmowy, jakie prowadzimy ze spółką, to preludium. Myślę, że za miesiąc nasza wiedza na ten temat będzie poszerzona i przejdziemy do szczegółów. Pracujemy nad polityką mieszkaniową. Wierzę, że zawarcie umowy dojdzie do skutku – mówi wiceburmistrz Zielińska. Przyznaje, że aktualny stan zasobów mieszkaniowych Piastowa nie zaspokaja potrzeb. – Kolejka oczkujących jest duża. Dlatego bardzo zależy nam, aby powiększyć zasoby komunalne – dodaje wiceburmistrz.

Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” Zbigniew Piotrzkowski potwierdza aspiracje Piastowa do stania się udziałowcem spółki. – Jesteśmy jak najbardziej otwarci, by Piastów również nim się stał. Zresztą stanowisko największego udziałowca, czyli miasta Pruszkowa, jest takie, by powiększać grono udziałowców spółki – mówi prezes Piotrzkowski. Przyznaje, że przygotowuje odpowiedź na pismo, jakie spółka otrzymała od władz Piastowa. Znajdą się w nim m.in. informacje, co należy zrobić, by przystąpić do TBS. Konieczne jest podjęcie uchwały rady miasta o przystąpieniu do spółki wraz z zaznaczeniem, że Piastów wniesie aport w postaci nieruchomości gruntowej. – W momencie, gdy już będzie taka uchwała, sprawa stanie na zgromadzeniu wspólników TBS. Jeżeli wyrażą oni zgodę, podjęta zostanie uchwała w sprawie przyjęcia nowego wspólnika. Wówczas winno nastąpić wniesienie aportu, o którym będzie mowa w uchwale. Czystą formalnością będzie zarejestrowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym – wylicza prezes Piotrzkowski.

Szansa na zwiększenie zasobów lokalowych z pewnością ucieszy mieszkańców Piastowa – trzeciej co do wielkości gminy w naszym regionie, po Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Grodzisk został udziałowcem TBS „Zieleń Miejska” w 2009 r. i z powodzeniem realizuje cele budownictwa wielorodzinnego na wynajem, według zasad obowiązujących w tego typu inwestycjach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.