Miasto zbiera wnioski do budżetu obywatelskiego

Pruszków

Od 8 kwietnia mieszkańcy Pruszkowa mogą składać wnioski do budżetu obywatelskiego. Póki co do urzędu trafiła tylko jedna propozycja spełniająca wymogi.

Budżet obywatelski w Pruszkowie zaczyna się urzeczywistniać. Po wielu miesiącach przygotowań w końcu udało stworzyć się spójny regulamin społecznego budżetu. Wiadomo już, że w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli „wydać” 950 tys. zł na zgłoszone projekty. Teren miasta został podzielony na siedem obszarów. Dla każdego z wydzielonych rejonów na podstawie specjalnego algorytmu wyliczono odpowiednią kwotę z tej puli – od 112 tys. do 188 tys. zł.

Na początku kwietnia ruszyło przyjmowanie wniosków. Okazuje się jednak, że mieszkańcy nie zasypali urzędników propozycjami. – W czwartek (28 kwietnia – przyp. red.) jeden z mieszkańców złożył pierwszy wniosek z pełną dokumentacją i poparty wymaganymi 30 podpisami – mówi Michał Landowski, przewodniczący zespołu ds. budżetu obywatelskiego. – Wniosek dotyczy wykonania ścieżki lubchodnika na jednym z terenów miejskich – dodaje. 

Choć do urzędu trafił zaledwie jeden wniosek, to zainteresowanie budżetem obywatelskim jest duże. – Mamy 120 pytań dotyczących budżetu obywatelskiego i tego gdzie mogą być zrealizowane poszczególne przedsięwzięcia i zadania – zaznacza Landowski. Członkowie zespołu skrzętnie odpowiadają na wszystkie pytania. Aby ułatwić składanie wniosków każdego dnia w godzinach pracy urzędu można uzyskać porady dotyczące budżetu obywatelskiego. W poniedziałki w godz. 16.00 – 18.00 w holu urzędu można porozmawiać z członkami zespołu.

Zbieranie wniosków do pruszkowskiego budżetu obywatelskiego będzie trwać do 25 czerwca. Kto może je składać? Każdy! – Projekt musi być poparty 30 podpisami mieszkańców danego obszaru. Co ważne pomysłodawcą zadania do budżetu obywatelskiego nie musi być mieszkaniec Pruszkowa – mówi Michał Landowski. – Jedyne co nas w tym momencie ogranicza to kreatywność pomysłodawców i mieszkańców – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.