Miasto chce aktywizować mieszkańców

Podkowa Leśna

Dostęp do internetu stał się powszechny, jednak dla wielu nadal pozostaje lądem nieodkrytym. Samorządy starają się przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. Podkowa Leśna chce wziąć udział w projekcie „E-Centra – Aktywizacja cyfrowa mieszkańców gmin”.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Głównym celem jest podniesienie umiejętności mieszkańców gmin w zakresie obsługi komputera i internetu. Podkowa podpisała list intencyjny, który jest wyrazem chęci udziału w projekcie.

Coraz więcej korzystamy z internetu. Służy jako źródło informacji, ale coraz częściej w sieci robimy zakupy, płacimy rachunki i nawiązujemy nowe znajomości. Projekt "E-Centra – Aktywizacja cyfrowa mieszkańców gmin" ma również na celu dostarczenie wiedzy na temat korzystania z technologii komunikacyjnych oraz korzystania z e-usług. Mieszkańcy będą mogli skorzystać ze szkoleń stacjonarnych i internetowych w tym zakresie oraz uzyskać niezbędną pomoc edukacyjną.

W Podkowie działa Lokalne Centrum Kompetencji, w którym mieszkańcy mogą korzystać z internetu oraz nauczyć się obsługi programów komputerowych. – Z czasem zajmiemy się rzeczami tematycznymi. Stawiamy na komplementarność, aby to działanie przyniosło efekt. Pozyskaliśmy już niezbędny sprzęt i zamierzamy iść dalej –  mówił nam w sierpniu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. Zaangażowanie w projekt to kolejny krok na drodze do realizacji edukacji cyfrowej.

Na obecnym etapie mieszkańcy Podkowy powinni wypełnić ankietę, którą można pobrać tu. To niezwykle ważne. Analiza ankiet umożliwi dostosowanie tematyki szkoleń do potrzeb mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest przez wiele gmin z terenu Mazowsza. 

Podkowianie mogą również wypełnić ankietę w formie papierowej. Należy ją dostarczyć do urzędu miasta do końca lutego. Gdzie można otrzymać ankietę? Oto lista punktów:

– Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych przy ul. Lilpopa 20 i ul. Świerkowej 1
– Biblioteka im. Poli Gojawiczyńskiej przy ul. Błońskiej 50
– Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Błońskiej 46/48
– Zespół Szkół przy ul. Jana Pawła II 20
– Przedszkole im. Krasnala Hałabały przy ul. Miejskiej 7

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.