Miał 3,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Region

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali obcokrajowca, który przewoził 6 worków z papierosami. Mężczyzna posługiwał się również fałszywymi dokumentami.

W trakcie nocnego patrolu funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy zwrócili uwagę na samochód, którym poruszali się dwaj mężczyźni. Na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowały się podejrzanie wyglądające worki. W trakcie rutynowej kontroli funkcjonariusze zapytali się co znajduje się w workach. Kierowca wyjaśnił, że przewozi papierosy. Policjanci zabezpieczyli 6 worków z wyrobami tytoniowymi bez polskiej akcyzy.

Okazało się, że kierowca samochodu nie jest obywatelem Polski. Mężczyzna przedstawił mundurowym wszystkie wymagane dokumenty. Mimo to funkcjonariusze sprawdzili czy mężczyzna był wcześniej zatrzymany przez polskie władze. Po kontroli wyszło na jaw, że odciski palców obcokrajowca znajdują się już w policyjnej bazie danych. Jednak nazwisko w paszporcie nie zgadzało się z danymi w systemie. Zgodnie z zamieszczoną informacją mężczyzna miał zakaz przebywania na terenie naszego kraju.

Z powodu braku możliwości natychmiastowego ustalenia autentycznych danych oaz złamaniem przepisów kodeksu skarbowego policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.