Miał dwa promile, jechał autem i pobił mężczyznę

Żabia Wola

Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, wtargnął na cudzy teren, pobił właściciela i uciekł – takimi niechlubnymi dokonaniami może pochwalić się 34-letni Przemysław O. Za pobicie odpowie również jego 28-letni kolega.

Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w Żabiej Woli w minioną niedzielę. Grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu przez agresywnych mężczyzn. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce zastali tam właściciela działki, który jeszcze przed przyjazdem karetki wyjaśnił całą sytuację. Jak poinformował został pobity przez osoby siedzące w nieopodal zaparkowanym pojeździe. Okazało się, że w samochodzie znajdowało się dwóch pijanych mężczyzn, a trzeci (kierowca) oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci zatrzymali pasażerów i zajęli się poszukiwaniem uciekiniera.

Jednak kierowcy nie trzeba było daleko szukać. Znajdował się na terenie… sąsiedniej posesji. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna rzucił się do ucieczki. Dalszy rozwój zdarzeń był zaskakujący. – Po krótkim pościgu 34-latek został zatrzymany. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci ustalili również, że mężczyzna przyjechał na posesję samochodem, mimo tego, że ma dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało też, że ma on w organizmie prawie dwa promile alkoholu – informuje asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

34-latek trafił do policyjnej celi. Po przeprowadzeniu dalszych czynności ustalono, że podejrzany o pobicie jest również jeden z pasażerów samochodu. Przemysław O. i Oleg M. usłyszeli zarzuty karne, dodatkowo pierwszy z nich odpowie za wtargnięcie na cudzy teren, kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowych zakazów. Jak twierdzą grodziscy policjanci mężczyzna nie uniknie przedterminowego zwolnienia z reszty kary pozbawienia wolności. – Sąd zdecyduje o konsekwencjach za jego obecne zachowania – dodaje Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.