Miał 3,5 promila i prowadził. Policjantom proponował łapówkę

Piastów

Kolejny nietrzeźwy kierowca na drogach naszego regionu. Tym razem w Piastowie. 39-latek miał 3,5 promila alkoholu. Od konsekwencji chciał się wykupić, proponując policjantom 100 zł.

Kompletnie pijanego mężczyznę udało się zatrzymać zanim komukolwiek stała się krzywda. – We wtorek po godz. 22.30 policjanci z Piastowa na ul. Sowińskiego zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Podczas policyjnych sprawdzeń okazało się, że siedzący za kierownicą 39-latek jest nietrzeźwy. Mężczyzna przyznał się mundurowym, że spożywał alkohol, ale może im dać100 zł. w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

39-latek został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Tam przebadano go badaniu na obecność alkoholu. – Okazało się, że obywatel Ukrainy ma ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał w prokuraturze dwa zarzuty za popełnione przestępstwa. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej – zaznacza podkom. Kańka.

Za próbę przekupstwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.