Mężczyzna, który chciał rozjechać policjantów usłyszał zarzut

Brwinów

Wracamy do sprawy. 23 lutego na ul. Rynek w Brwinowie rozegrały się sceny niczym z filmu akcji. Kierowca w trakcie kontroli drogowej prowadzonej przez policję nagle ruszył i potrącił funkcjonariusza. Policjanci oddali kilka strzałów. Sprawca zdarzenia usłyszał już zarzut, ale nie przyznaje się do niego.

– Podczas kontroli pojazdu kierujący nim ruszył z impetem i potrącił policjanta. W związku z tym funkcjonariusze oddali kilka strzałów, obecnie wykonywane są czynności na miejscu zdarzenia – mówiła nam na gorąco asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kierowca to obcokrajowiec. – Zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji pełniących obowiązki służbowe poprzez usiłowanie najechania na nich pojazdem Daewo Lanos usłyszał Hovakim G. Mężczyzna jest obywatelem Armenii, ale na stałe, legalnie mieszka w Polsce – wyjaśnia Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie.

Czy przyznał się do zarzucanego czynu? – Złożył wyjaśnienia, w których kwestionuje swoje sprawstwo, tym samym nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawa jest w toku – odpowiada Zwoliński.

Do tematu będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.