Mediateka „wyszła” z ziemi

Grodzisk Maz.

Jeszcze w lipcu rozpoczęło się wyburzanie starego budynku przy ul. Bartniaka 24 w Grodzisku Mazowieckim, a już teraz można zauważyć fundamenty i ściany Mediateki.

Zakończenie budowy centrum edukacyjno-społecznego zaplanowano na wrzesień 2018 r. Jednak prace postępują w dość szybkim tempie, bowiem nie tak dawno temu w miejscu powstającego budynku znajdowała się zupełnie inna nieruchomość, zaś dziś widać rosnącą Mediatekę. 

– Wszystko idzie tam w bardzo dobrym terminie, firma jest super. I jakościowo też jest fajnie. Ustaliliśmy, że wyposażony budynek zacznie działalność około 10 października – powiedział nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Będzie to niepodpiwniczony budynek o trzech kondygnacjach naziemnych. Na parterze znajdą się strefy komercyjna i seniora oraz przestrzeń wejściowa. W przestrzeni komercyjnej znajdziemy gastronomię z zapleczem kuchenno-magazynowym, salą konsumpcyjną, toaletą (także dla niepełnosprawnych). W przestrzeni seniora umieszczone będą strefy ruchu i relaksu, kuchnia, sala gimnastyczna z szatnią oraz telewizyjna. Cały ten poziom zmieści około 244 osoby. 

Piętro pierwsze obejmie ciche pomieszczenia, pokoje lekarskie i zaplecze biurowe. W cichych pokojach będzie można posłuchać ulubionej muzyki, znajdziemy tam też czytelnię i salę spotkań. Pomieszczenia lekarskie będą dwa, użytkowane w konkretnych godzinach. 

Natomiast piętro drugie, mieszczące ok. 160 osób, obejmie bibliotekę i mediatekę podzieloną na grupy wiekowe: dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat, zaplecze toalet i aneksy kuchennego oraz magazynu), youmedia (12-24 lata), biblioteka z czytelnią dla dorosłych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.