Mazowsze zaśpiewało kolędy

Region

Wieczór święta Trzech Króli w pruszkowskim kościele św. Kazimierza wypełnił koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze.

Niecodzienne otoczenie, mistrzowskie wykonanie i wyjątkowy świąteczny nastrój sprawiły, że blisko półtoragodzinny koncert był prawdziwą ucztą duchową dla licznie przybyłych mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. 30-osobowy chór, soliści i towarzysząca im orkiestra wykonali kilkanaście najpiękniejszych polskich kolęd oraz mniej znanych pastorałek, a w finale usłyszeliśmy kilka najbardziej popularnych pieśni ludowych z repertuaru zespołu.

Słuchając kolęd w mistrzowskiej interpretacji Mazowsza odnosiło się wrażenie, że pobrzmiewają w nich nuty i rytmy staropolskich tańców ludowych: mazurka, oberka czy poloneza. Niezaprzeczalna finezja i kunszt wokalny i muzyczny wykonawców i orkiestry oraz trafny dobór utworów sprawiły, że czwartkowy koncert był autentycznym wydarzeniem muzycznym, a jego autorzy nagrodzeni zostali owacyjnymi oklaskami.

Koncert został zorganizowany z inicjatywy starosty pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej, która dziękując po jego zakończeniu wręczyła zespołowi imponujący kosz kwiatów. Podziękowania otrzymał również proboszcz parafii św. Kazimierza, którego życzliwość i otwartość pozwoliły na zorganizowanie tak wspaniałego koncertu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.