Mazowsze w Centrum Zdrowia Dziecka

Region

Artyści z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze odwiedzili podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Było to wzruszające spotkanie, zarówno dla dzieci jak i dla artystów.

14 grudnia okazał się wyjątkowym dniem dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. W sali widowiskowej szpitala wystąpił zespół Mazowsze. Koncertem dyrygował sam dyrektor Mazowsza Jacek Boniecki. W takcie godzinnego występu artyści odśpiewali najpiękniejsze kolędy.

Po koncercie dzieci miały okazję porozmawiać z chórzystami Mazowsza. Nie zabrakło również prezentów. Podopieczni CDZ otrzymali paczki przygotowane przez zespół. Po koncercie członkowie zespołu odwiedzili 13 z 14 świetlic. Dzieci mogły porozmawiać z artystami i wspólnie zaśpiewać kolędy. Pomysł wizyty pojawił się już kilka miesięcy temu, jak podkreślają przedstawiciele zespołu Mazowsze w ten sposób artyści chcieli zrobić coś dla innych. Idea spotkała się z aprobatą dyrekcji CDZ.

Okazuje się, że odwiedziny w Centrum Zdrowia Dziecka były wielkim wydarzeniem nie tylko dla małych pacjentów i ich rodzin. Dzieci i rodzice mogli spotkać artystów, których zna się z telewizji i wielkich uroczystości. Tu członkowie Mazowsza byli na wyciągnięcie ręki, rozmawiali, pokazywali swoje stroje opowiadali o pracy. Wielu artystów również było wzruszonych spotkaniem z dziećmi. Zderzenie się z bólem i cierpieniem pacjentów, zwłaszcza w tym przedświątecznym czasie wzbudziło wiele refleksji

Cały koncert w CDZ można zobaczyć tutaj:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.